Ergene siyasetinin önde gelen isimlerinden ve 2019 yerel seçimleri öncesinde CHP’den istifa eden Bora Küçükçetin Memleket Hareketi’nin Tekirdağ Kurucu il başkanı oldu.

Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin geçen yıl eylül ayında Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde başlattığı Memleket Hareketi’nin partileşme çalışmaları sürüyor.
2019 yerel seçimleri öncesi CHP Ergene İlçe Başkanlığı’nın aday belirlemede üyeye müracaat etmemesi ve ön seçim yapmaması sebebiyle CHP’den istifa eden Bora Küçükçetin, Memleket Hareketi’nin Tekirdağ Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Bora Küçükçetin, “Biliyorsunuz CHP’de uzun yıllardan beri emeğim var, 2019 Şubat ayında aday belirlemede yapılan haksızlıklar nedeniyle partimden istifa etmek zorunda kalmıştım. Ancak Muharrem İNCE’yi çok önceden bu yana tanır, sever ve saygı duyarım. Kendisi daha önce cumhurbaşkanı adayı olduğunda destek vererek Ergene’de o’nun için çalışmalar yaptım. Tabi bunlarla birlikte Sayın İNCE ile ilişkilerimiz, dostluğumuz devam etti. Bir süredir parti yetkilileri ile kurucu il başkanlığı için görüşmelerimiz devam ediyordu ve ben bugün bu görevi aldım.
Bundan sonra sadece ve sadece yurdum için yurdum insanı için çalışacağım diye konuştu.

CHP’den ayrılan Muharrem İnce’nin “Mavi” partisinin hem sloganı hem de logosu belli oldu. Logoda DSP’nin beyaz güvercinini kullanan Mavi Parti yola “Memleket hareketi, Türkiye bereketi” sloganıyla çıkacak.

CHP’den ayrılan Muharrem İnce’nin kuracağı partinin adı netleşti. İnce, yeni partisine memleket, adalet, vicdan, ve iş kavramlarının baş harflerinden oluşan “Mavi” adını koydu.

Ergene siyasetinin önde gelen isimlerinden, İşadamı, Ergene Sevdalısı ve Hizmet, Memleket Sevdalısı Memleket Hareketi Tekirdağ Kurucu İl Başkanı Bora Küçükçetin olarak belirlendi.

Bora Küçükçetin Kimdir:

Bora Küçükçetin, 19.05.1969 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk orta ve lise tahsilimi Çorlu’da tamamladı. 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ofis Otomasyonu Bilgisayar Kursunu bitirdi.

1995 yılı Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 1998 yılında İngiltere’de Swandean School of English’te (Worthing West Sussex) yabancı dil eğitimi aldı.

2014-2015 tarihleri arasında 18 ay Ergene Kurucu Kent Konseyi Başkanlığı görevini yaptı. 2016 Şubat ayından bu yana Ergene Kızılay Şube Başkanlığı görevine devam etmekte.

Bora Küçükçetin, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Bora Küçükçetin, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde DSP’den Tekirdağ Ergene Belediye Başkan adayı oldu ve %8 oy aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz