Tekirdağ Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanlığına Trakya’nın Efsanesi Asaletin ve Zarafetin Simgesi Değerli Başkanımız Sayın Hüseyin Çavdaroğlu Aday mı Olacak ?

Gündeme Düşen Bomba Etkisi Yapan Gelişmeler Tüm Sıcaklığı ile Devam Ederken Tekirdağ ‘daki Oda Başkanlarının Kendi Aralarındaki İç Hesaplaşması Devam Ediyor. Birlik Başkanı Sami Kayın ile Oda Başkanları Arasındaki Yaylım Ateş Yangına Dönüşürken Mevcut Oda Başkanlarına da Adaylar Çıkması Tekirdağ Siyasetinin Gündeminde Nasıl Değerlendirileceği Önümüzdeki Süreçte Kamuoyu Bilgilendirilecek.

Tekirdağ Esnaf Odaları Birliği seçimlerine daha 9 ay olmasına rağmen şimdiden hızlı bir rekabete girilirken, adaylarda tek tek belli olmaya başladı.

Bu adaylardan bir tanesinin de Çorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı, Trakya Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi ve Çorlu Şoförler Odası Yönetim Kurulu Üyesi de olan Hüseyin Çavdaroğlu olduğu kamuoyunda konuşulmaya başlandı.

Tekirdağ’da da tüm odalar seçimlerini 2022 yılı Mart ayına kadar bitirip en geç Mart veya Nisan ayında Esnaf Odaları Birlik Başkanını seçecek

Esnaf Odaları Birlik Başkanlığını halen sürdüren Sami Kayın’a rakip olarak Hüseyin Çavdaroğlu’nun aday olacağı iddiaları ortalığı karıştırdı.

ALİ RIZA ETİ VE SAMİ KAYIN KAPIŞMASI DEVAM MI EDİYOR?

Tekirdağ Esnaf ve Kefalet Kooperatifi seçimlerinde Ali Rıza Eti’ye rakip olarak çıkan Sami Kayın seçimleri kaybetmişti. Ali Rıza Eti’nin kendisine rakip olarak çıkan Sami Kayın’ı yapılacak Odalar Birliği seçiminde Hüseyin Çavdaroğlu listesini destekleyerek devireceği iddia ediliyor.

Ali Rıza Eti, yapılan oda seçimlerinde Sami Kayın’a karşı olan listelere destek vererek hedefi hakkında ip uçları vermiş oldu. Ali Rıza Eti’nin çok yakında yapılacak Kahveciler Odası seçimlerinde Sami Kayın’a destek vermeyecek bir adayı maddi ve manevi olarak desteklemesi ise Sami Kayın’a karşı bayrak açtığını açıkça gösterdi.

Türkiye’de pandeminin bitmesiyle oda, dernek, kooperatif vs. seçimleri devam ediyor. Bu seçimler içinde en heyecanlı geçecek olanı da Esnaf Odaları Birliği seçimi olacağı belirtiliyor.

Tekirdağ Sivil Toplum Örgütleri ve Esnaf ve Sanatkarlar Ali Rıza Eti ve Sami Kayın’ın çarpışmasını İzlerken bu seçim süreçlerinde nasıl son bulacağını bizde merakla bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz