12 hak sahibine triportörleri teslim edildi

Helvacıoğlu: “Bu özel proje Türkiye’de örnek oldu”

Keşan Belediyesi’nin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın destekleriyle hayata geçirdiği At Arabaları Triportere Dönüşüyor Projesi’nin 2. etabı kapsamında 46 triportörden 12’si 22 Şubat 2022 Salı günü hak sahiplerine teslim edildi.

Saat 13.45 sıralarında Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde gerçekleştirilen teslim programına; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, Belediye Başkan Yardımcıları Tahir Özçınar ve Ali Ünal, belediye meclis üyeleri, birim amirleri ve vatandaşlar katıldı.

“Yük taşımacılığının at arabalarıyla yapıldığı dönem artık kapanıyor”

Programda konuşan Helvacıoğlu; özel günlerden birini yaşadıklarını belirterek, “12 triportörümüzü hak sahibine teslim ediyoruz. Daha önce 104 adet triportör teslim etmiştik. Bugün ise 46 triportörden 12’sinin teslimi için bir aradayız.  Projenin başından beri bizi destekleyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanımız Murat Kurum’a, Milletvekilimiz Fatma Aksal, İl Başkanımız Belgin İba ve Cumhur İttifakı’nın değerli ilçe başkanlarıma teşekkür ediyorum. Bu özel proje Türkiye’de örnek oldu. Daha dün projemiz ile Hatay’dan bilgi aldılar. Biz hem örnek hem de önder olduk. Atların yük taşımacılığında kullanılmasına artık son verilmeli. Bu dönemde atların koruma altına alınmasını sağladık. Bugün 12 triportör teslim ediyoruz ve bu 12 kişinin istihdamı demektir. Yük taşımacılığının at arabalarıyla yapıldığı dönem artık kapanıyor. Triportörlerde bir tık model değişikliği yaptık. 46 hak sahibinin ortak tercihi ile bu triportörleri aldık. Atları ise arabalarıyla teslim alıp barınağımıza muhafaza edeceğiz. Sonra gönüllü kişilere de sahiplendireceğiz. İlgili birimlerimiz ve başkan yardımcılarımız bu projeye çok emek verdiler. Heyecanımızı en çok paylaşanlar ise triportörlerimizin sahipleri oldu. Hak sahiplerimize hayırlı olsun. Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin. 46 triportörümüzü teslim ettikten sonra at arabaları trafiğe çıkamayacak. Keşan’ın gelişiminde birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Mustafa Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından 12 triportör hak sahiplerine teslim edildi.

Related posts

Leave a Comment