AVRUPA USESAM’I DİNLEDİ

Kısa adı USESAM olan Uluslararası Siyaset, Ekonomi ve Strateji Araştırma Merkezi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, Paris İmparator FM’de Eğitimci Yazar, Adnan Baştürk’ün hazırlayıp sunduğu ‘Değerlerimiz, Değer Verdiklerimiz’ programının konuğu oldu. Dinleyicilerin sorularını da yanıtlayan USESAM Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, Türkiye ve Avrupa’nın ekonomik ve siyasi yapısıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

TÜRKİYE VE AVRUPA’NIN SAYGIN ŞİRKETLERİNDEN BİRİYİZ
Avrupa’nın önde gelen araştırma şirketlerinde yöneticilik de yapmış olan USESAM Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, “24 yıl önce edindiğim tecrübelerle ‘doğruluk ve tarafsızlık ilkesi’ ile USESAM’ı kurdum. USESAM aynı zamanda düşünce üreten bir araştırma merkezidir. Yürütmüş olduğumuz başarılı çalışmalarla da Türkiye ve Avrupa’nın saygın ve önde gelen araştırma şirketlerinden ve Avrupa Birliği’nin (AB ) de partner kuruluşlarından biriyiz.
USESAM’ı kurmaktaki amacımız bir farkındalık yaratmak, örnek olabilmek, tarafsız ve objektif olarak araştırmalar yaparak Kamuoyunu gerçeklerle buluşturmak” dedi.Avrupa’daki Türk vatandaşlarımızın, gençlerimizin ve yabancı uyruklu göçmenlerin sorunlarını ve çözümlerini yaptığımız araştırmalar ve hazırladığımız raporlarla da yol gösterici olabilmek adına mücadelesini veriyoruz.
Avrupa’da ve Türkiye’de onlarca siyasi partiye danışmanlık hizmeti verdiklerini belirten Erdoğmuş, “Yüzlerce kurum, kuruluş ve belediyelere danışmanlık hizmeti veriyoruz. USESAM olarak Avrupa ve Türkiye’de yüzlerce konferans, sempozyum, panel, eğitim seminerleri ve çalıştaylar düzenledik. Bu etkinliklerimizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz “
şeklinde konuştu. 
TARAFSIZ VE OBJEKTİF BİR ARAŞTIRMA ŞİRKETİYİZ
Yapılan araştırmalar ve anketlerle ilgilide bilgiler veren Müseyip Erdoğmuş, “Yapmış olduğumuz saha araştırmaları, anketler düzenlediğimiz raporlar Türkiye’de ve Avrupa’da önemli siyasi partilere, liderlere, kurum ve kuruluşlara da sunuluyor. Çeşitli dillere çevrilen araştırma raporlarımız Avrupa’da ki, Türkiye’de ki ve Dünyada ki önemli kurumlara, siyasi parti merkezlerine gönderiliyor. Siyasete ve ekonomiye yön veren aktörler kendilerine siyasi, ekonomik ve stratejik yön belirlemelerinde öncülük ediyor. USESAM olarak doğruluk ve tarafsızlık ilkemizle, tüm siyasi partilere, merkezlere ve finans kuruluşuna eşit mesafedeyiz. Araştırmalarımızı bağımsız bir şekilde yapıyor bunları da kamuoyu ile paylaşıyoruz. Kamuoyuna açık tüm araştırmalarımızı USESAM’ın öz kaynağından sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.
YAŞAR AYDIN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE RAKİPLERİNDEN BİR ADIM ÖNDE
2023 seçimleriyle ilgili de bilgiler veren Erdoğmuş, Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ve Onur İttifakının adaylarının gireceğine vurgu yaparak, “Avrupa’da seçimler; çözümler ve projeler üzerinden yapılıyor. Adayların projeleri ve çözümleri yarışıyor. Türkiye’de ise milli ve manevi değerler üzerinden siyaset yapılıyor. Milli ve manevi değerleri vatandaşlarımız ortak değerlerimiz olarak görüyor.Son yaptığımız ankette Türkiye’de çarpıcı sonuçlar elde ettik. Kararsızların oranı Yüzde 60’ları geçti. Hiçbir partiye oy vermeyeceğim diyenlerin oranı Yüzde 40’larda.Yeni alternatif bir çözüm ve Lider arayan seçmen oranı Yüzde 90’ları buldu. 3 ittifak seçimlere katılacak. Devlet Bahçeli adayımız Recep Tayyip Erdoğan dese de, Sayın Erdoğan’dan ben adayım diye bir açıklama gelmedi. Millet İttifakı ise masada bulunan 6 liderin oluru ile bir aday belirleyecek. Millet İttifakının adayının Yüzde 97 , Sayın Abdullah Gül olacağını kulis bilgilerinden ön görüyorum.
6’lı masa açıklaması sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oyu Yüzde 1,5-2 oranında arttı. Onur İttifakının adayı ise Sayın Yaşar Aydın. Cumhur İttifakı da, Millet İttifakı da, Onur İttifakı Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Yaşar Aydın karşısında zorlanacaklar.
Cumhurbaşkanlığının en kuvvetli adayı Yaşar Aydın’ın diğer adaylardan bir adım önde olması ortaya koyduğu fikirleri, projeleri ve çözümleri olarak görüyorum” dedi.

Related posts

Leave a Comment