Ergene Şehit Mehmet Zeki ERDEN Anadolu İmam Hatip Lisesinde “Gazilik ve Vatan Sevgisi” temalı Söyleşi

Ergene Şehit Mehmet  Zeki ERDEN Anadolu İmam Hatip Lisesinde, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünü Ergene Değerler Eğitimi Projesin ayın değeri olan “Gazilik ve Vatanseverlik” konusunda  okula davet ettikleri Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ergene Şubesi Temsilci Başkanı Hasan Güven ve üyeleri Gazilerle bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Program İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu , akabinde Ergene Şehit Mehmet  Zeki ERDEN’nin kardeşi aynı zamanda Ergene İlçesi Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı olan  Mustafa Erden  tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dernek üyeleri öğrencilere kendilerini tanıttılar. Tanışmadan sonra öğrenciler tarafından hazırlanan şiirler okundu. Şiirlerin okunmasının Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ergene Şubesi Temsilci Başkanı ve üyeleri öğrencilerimiz ile “Vatan Sevgisi”, “Şehitlik ve Gazilik” üzerine keyifli ve verimli bir söyleşi gerçekleştirdiler.

Programa katılan dernek üyeleri Gazilerimiz ve Şehit yakınları bugün vatan için evlatlarını ve Gazilerimiz ise vücudundan bir organlarını kaybettiklerini söyledi ve Bugün yine olsa hiç çekinmeden, korkmadan Vatan için seve seve canlarını, evlatlarını feda etmeye hazır olduklarını söylediler. Program akışı öğrenciler tarafından Gazilerimize ve Şehit yakınlarına soru cevap şeklinde devam etti. Söyleşi esnasında birçok öğrenci gözyaşlarına hakim olamadı ve duygusal anlar yaşandı.

Güzel ve verimli geçen söyleşinin ardından Okul Müdürü Sercan Cankul Vatan Sevgisi ile ilgili olarak öğrenciler, gençlerimiz bizim geleceğimizin teminatı. Onlara Vatan Sevgisi Bayrak Sevgisini aşılamalıyız ve  Nene Hatunun dediği gibi “’Evladım Anasız Yaşayabilir Ama Vatansız Yaşayamaz” sözlerini söyledi.

Program sonunda Okul Müdürü Sercan Cankul  tarafından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ergene Şubesi TemsilciliğinePlaket ve Türk Bayrağı takdim edildi. Bu esnada öğrenciler tarafından yazılan mektuplarda Gazilerimize ve şehit yakınlarımıza verildi.

Okul Müdürü Sercan Cankul Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma Dernek Başkanı Mustafa Erden ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ergene Şubesi Temsilci Başkanı Hasan Güven ve üyelerine Okulumuzda böyle güzel bir program gerçekleştirmelerinden dolayı teşekkür etti.

Program Dernek üyeleri ve Öğrencilerin fotoğraf çektirmeleri ile sona erdi.

Related posts

Leave a Comment