Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne Kara Gün Dostu Derneğinden Ziyaret

Ergene ilçesinde faaliyet gösteren Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine, Kara gün Dostu Dernek Başkanı Fatih Türken ve Yönetim kurulu ziyaret etti.

Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Erden, derneklerinin üye sayının 80 kişi olduğunu, dışarıdan sivil vatandaşların derneklerine üye olamayacaklarını söyledi. Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mustafa Erden; Derneğimize 1 sınıf Şehit ve gazi yakınları üye olabilir. Derneğimizi 17 şehit Ailesi ve 7 gazimiz ile 2019 yılında beraber kurduk. Bu vatan toprakları için canını feda eden şehitlerimizin ve gazilerimizin aileleri olarak derneğimiz çatısı altında bir araya geliyor, birbirimize destek oluyoruz.” dedi. Ayrıca Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mustafa Erden, destekleyenlerimize derneklerine verdiği destekler için teşekkür etti.

“Acılarını Paylaşan, Birbirlerine Destek Olan Şehit Ailelerimizin Her Zaman Yanındayız”

Kara Gün Dostu Dernek Başkanı Fatih Türken, ülkenin birliği, beraberliği için canını feda eden vatan evlatlarının ailelerinin kendileri için değerli olduğunu söyledi ve Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mustafa Erden ve yönetimine misafirlikleri için teşekkür etti. Kara Gün Dostu Dernek Başkanı Fatih Türken; Evlatlarını vatan savunmasında kaybeden ailelerimizin bir araya gelerek bir dernek altında bir araya gelmeleri, birbirlerine destek olmaları, acılarını paylaşmaları bu olumsuz tabloda yapılabilecek en pozitif durum. Derneğimize misafirlikleri için teşekkür ediyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum.” dedi.

Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mustafa Erden Kara Gün Dostu Dernek Başkanı Fatih Türken ve Yönetimine nazik ziyaretlerinden dolayı memnun olduklarını söyleyerek ve teşekkürlerini iletti. Bundan sonraki süreçlerde iki dernek arasında beraber güzel projelerde bir arada olacaklarını projelerinde bir birlerine destek olacaklarını ifade ettiler.

Son olarak da günün anısına hatıra fotoğrafı çekindiler.

Related posts

Leave a Comment