Kara Gün Dostu Derneği ile Ergene Şehit ve Gazi Ailelerinden 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ Ziyareti

Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneği ile Kara Gün Dostu Derneği birlikte, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ münasebetiyle, Ergene İlçesindeki ‘Şehit ve Gazi Ailelerinine’ program düzenleyerek ev ziyaretlerinde bulundu.

Ev Ziyareti programına Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Danayışma Dernek Başkanı Mustafa Erden ve Yönetim Kurulu ile Kara Gün Dostu Dernek Başkanı Fatih Türken ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Program öncesinde şehit ve gazi aileleri ile Kara Gün Dostu Derneği samimi bir ortamda sohbet etti ve sorunlarını, taleplerini ve yapabilecekleri ortaklaşa projeleri kendi aralarında konuşuldu.

Daha sonra aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin ailelerine hitaben yaptığı konuşmada Kara Gün Dostu Dernek Başkanı Fatih Türken şunları söyledi:

 ‘Bağlı olduğumuz inanç çerçevesinde kadınlarımız, bizlerin anaları, bacıları, eşleri ve evlatlarıdır. Dolayısıyla başımızın üstünde yerleri vardır. Kadınlarımıza olan sevgimiz ve saygımız sadece 8 Mart ile sınırlı değildir. Hamdolsun yüce dinimiz İslam bizlere, kadınlarımızın her gün kadr-ü kıymetini bilmeyi öğretmiştir.


Hele mevzu şehit anneleri ve eşleri olunca konu daha bir hassaslaşıyor. Onların emirleri her zaman başımızın üstünedir.


Bizleri şehit ve gazi aileleri ile bir araya getirdikleri için Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mustafa Erden ve Yönetim Kuruluna da teşekkür ediyorum.

Kadınlarımıza, binlerce yıllık örf ve adetlerimizi, geleneklerimizi ve inançlarımızı bugüne taşıdıkları, çocuklarımızı bu kültür ile büyüttükleri ve ailelerde inançlarımızı diri tuttukları için ne kadar teşekkür etsek azdır.


Duamız, gayretimiz ve ümidimiz insanımızın huzurlu ve güvenli yarınları içindir. İnşallah Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz ile birlikte şehit ve gazi ailelerine yönelik Projelerimiz devam edecektir.

Kara Gün Dostu Derneğimizin kapısı şehit ailelerine her daim açıktır. Randevu gibi bir usulümüz yoktur. Sizler yüreğimizde hissettiğimiz emanetimizsiniz, başımızın tacısınız.Bu vesileyle tekrar şehitlerimize Allah’tan mağfiret diliyorum, mekanları cennet olsun, sizlere de sabırlar versin.


Başta şehit ailelerimiz olmak üzere tüm hanımlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.’

Related posts

Leave a Comment