TEKİRDAĞ “KADIN VE TOPLUM” PANELİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında 29 Ekim Kadınları Derneği ile birlikte “Kadın ve Toplum” panelini gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa ilçesindeki Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda Av. Delal Dağ’ın moderatorlüğünde gerçekleştirilen panelde, Av. Şenal Sarıhan, Gazeteci Zeynep Gürcanlı, ve Doç. Dr. Gamze Varol konuşmacı olarak yer aldı.  Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği panelde hukukta kadının yeri, kadına yönelik şiddetle mücadele ve kadın sağlığı konularında katılımcılara bilgi verildi ve katılımcıların soruları yanıtlandı.

Kadın ve Toplum panelinde Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Dairesi Başkanı İsa Karadağ, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar yer aldı.

Panelde bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, emek ve özveri ile dünyayı daha yaşanılabilir bir hale getiren kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladığını belirtti.

Başkan Kadir Albayrak: “Kadınlara Eşit, Adil Ve Hakkaniyetli Koşullarda Daha Fazla Alan Açılmalıdır”

Kürsüye gelerek bir konuşma gerçekleştiren Başkan Kadir Albayrak ise, “Ülkemizin daha da gelişmesi ve kalkınması için kadınlarımızın her alanda daha etkin olabilmelerinin yolu açılmalıdır. Demokratik temsilde, çalışma hayatı ve istihdamda eşit, adil ve hakkaniyetli koşullarda kadınlara daha fazla imkân sağlanmalıdır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak adalet ve eşitliği temel alan bir anlayışla, her şeyin en iyisine layık olan kadınlarımız için çalışmaya ve emekçi kadınlarımızı desteklemeye devam edeceğiz. Etkinliğimize konuşmacı olarak katılan ve birbirinden değerli bilgileri bizlerle paylaşan Av. Şenal Sarıhan’a Gazeteci Zeynep Gürcanlı’ya Prof. Dr. Gamze Varol’a ve Av. Delal Dağ’a teşekkür ediyor, tüm kadınlarımıza daha güzel, daha yaşanılır bir dünya diliyorum.” dedi.

Related posts

Leave a Comment