İYİ PARTİ TEKİRDAĞLI KADINLARDAN AKŞENER’E” DESTEK”

İYİ Parti Tekirdağlı kadınlar TBMM’de gerçekleşen grup toplantısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ‘destek ‘ verdi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar kapsamında Tekirdağ Büyükşehir ve ilçelerinde bulunan, İYİ Partili kadınlar ve kadın gazeteciler TBMM’de gerçekleşen İYİ Parti Grup toplantısına davet edildi.

Katılım sağlayan tüm kadınlar beyaz giyinerek Meral Akşener’e duygusal anlar yaşattılar. Grup toplantısında konu Türkiye’deki kadınların yaşadıkları olurken, alkışlar nedeniyle Akşener’in konuşması yer yer kesildi.

“BU ÜLKENİN KADINININ AYAKLARININ ALTINI ÖPMELİSİNİZ “

Katılım gösteren İYİ Partili kadınlara teşekkür ederek Akşener, Türk kadının yaptıklarının görülmemesine isyan etti. Akşener, “Bu ülkenin kadınının ayaklarının altını öpmelisiniz kereste adamlar ! Utanmadan sıkılmadan hiçbir şeyi hak etmediğimizi söylüyorsunuz. Bu ülkenin kadını her şeyi hak etti ,bileğinin gücüyle hak etti. Yüreğinin gücüyle hak etti. Fedakarlığı ile hak etti. Tercihlere zorlanmasıyla hak etti ve ailesini, ülkesini, milletini sağ ve ayakta tutmak için gösterdiği gayretle hak etti. Kocaman kuyruklu bir  yalan vardır “ Türk kadını mücadele etmedi” diye ,Hadi oradan be ! Kesip attığımız, bunu söyleyenler o kadınların bu ülke için verdiği emeğin fitresini karşılayamazlar. Zekatı fazla gelir , emeklerinin fitresini bile karşılayamazlar.” Dedi.

TÜRKİYE’DE BİRİLERİ KADINLARIN SESLERİNİ BASTIRMAK İSTİYOR

Türk kadının asla mücadele etmek vazgeçmediğini ve vazgeçmeyeceğini vurgulayan Akşener, “Türkiye’de birileri kadınların seslerini bastırmak istiyor. Siyasetten ekonomiye, dinden sosyal hayata her konuda kadını özne yaparak en temel haklarını tartışmak istiyor. Kadınlara yokmuş gibi davranarak zavallı egolarını tatmin etmek istiyor. Osmanlı’dan beri, Cumhuriyet’ten beri bu topraklarda devam eden kadın hakları hareketini kadını, adını yok sayarak (rahmetli Duygu Asena’ya da rahmet diliyorum-.Aydınlanmamızda hep çok büyük etkisi oldu.) bitirmek istiyor. Üstelik ülkemizi yöneten iktidar da bu zihniyete çanak tutuyor. Kadınları vitrin süsü görüp ötekileştirerek , çanak tutuyor. Her gün karanlığa hapsolan kadınlar için kılını kıpırdatmadan çanak tutuyor. O kirli zihniyetin gazına gelip bir gece aniden İstanbul Sözleşmesi’ni yırtıp atarak çanak tutuyor. Bakın biz burada İstanbul Sözleşmesi’ni savunurken sandılar ki sadece kadınları savunduk. Biz burada kadınların can güvenliği derken sandılar ki sadece kadınları koruduk. Oysa ki biz burada hayatımızın tüm alanlarına karabasan gibi çöken bir kötülüğe karşı durduk . Kardeşi, eşi,  dostu birbirine düşürmek isteyen bir çirkinliğe karşı durduk. İnsanlığını kaybeden ,kadınları hakir gören bir kirli zihniyete karşı durduk ve kimse kusura bakmasın, dimdik durmaya da devam edeceğiz.

Çünkü 1923 yılında kendine ait muzaffer bir devlet kuran bu millet 2022 yılında bunun gerisine düşemez !

1934 yılında batılı ülkelerden bile önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren bu devlet 2022 yılında bunun hatırası ile yetinemez !

1997 yılında kadının başörtüsü arkasına saklanan yasakçı zihniyet, 2022 yılında kadınları hapsederek kendini tekrar edemez !”  İfadelerine yer verdi.

ERGENELİ KADINLARDAN ATA’YA SAYGI

Tekirdağ’ın Ergene İlçesinde yaşayan İYİ Partili kadınlar Grup toplantısının ardından  “ATA’YA SAYGI” amacıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Ergene İlçe Başkanı Sadi Ersöz’e teşekkür eden kadınlar, 8 Martta Ata’nın huzurunda olmanın eşsiz bir duygu olduğunun da altını çizdiler.

Related posts

Leave a Comment