Kadınlar Günü konserine yoğun ilgi

Saray Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 7 Mart Pazartesi akşamı Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Kadın Eli Değmiş Şarkılar’ konseri gerçekleştirdi. Salih Demirci ve Mavi Gözlü Şehrin Sazendeleri birbirinden güzel şarkıları ile Saraylılara unutulmaz bir akşam yaşattı.

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDEKİ İLK ETKİNLİK KADINLARA ADANDI
Saray Belediyesi, 7 Mart Pazartesi akşamı Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği ilk etkinliği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle tüm dünya kadınlarına adadı. Katılımın yoğun olduğu konsere Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç, Saadet Partisi Saray İlçe Başkanı Şaban Mısırlı, Kıyıköy Belediye Başkanı Tezcan Yatkın, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Fuat Ünal ve Ahmet Tınaz, CHP Saray İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeliha Neşeli ve Yönetimi, CHP Saray İlçe Gençlik Kolları Başkanı Görkem Bayar ve Yönetimi, Saray Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Özdemir, Saray İlçe Tarım ve Orman Müdürü Seyide Yılmaz, Saray Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hülya Yılmaz, siyasi parti ve STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BAŞKAN ERKİŞ: “KADIN HAKLARININ DÜNYA ÇAPINDA SEMBOL HALİNE GELİŞİNİN SENEYİ DEVRİYESİNDEYİZ”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konserin açılış konuşmasını Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş yaptı. Katılan herkese ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Erkiş, şöyle konuştu:
“Bugün, kadın haklarının dünya çapında sembol haline gelişinin seneyi devriyesindeyiz. Kadın haklarının insan haklarıyla birlikte mütalaa edildiği andan itibaren meşhur tabiriyle onları yendik demektir. Ancak en aydınlık kanadımızdan misalen bir Nazım şiirinde dahi hiç yaşamamış gibi ölen ve soframızdaki yeni öküzümüzden sonra gelen anamız, avradımız, yârimiz derken erkek egemen bir kültürde ruhumuz her nokta kadar okşanıyorsa o kadar mahcup olmalıyız erkekler olarak. Kadın haklarının erkeğe izafeten anılmadığı, insan haklarıyla eş değer tutulduğu ve ötesine gerek olmadığı en güzel günlerin en yakında olması umuduyla burada hep birlikte şereflendirdiğiniz gecemizin ilk ve örnek olmasını, model olmasını dileyerek hepinize saygılar sunuyorum.”
EMİNE ÖZATA DEMİRCİ GECEYE RENK KATTI
Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’in ardından sahne alan Salih Demirci ve Mavi Gözlü Şehrin Sazendeleri, Saraylılara Türk Müziği ziyafeti sundu. İzleyiciler arasında bulunan Emine Özata Demirci, Salih Demirci’nin ricasını kırmayarak sahne aldı ve geceye renk kattı.
BÜYÜK ALKIŞ ALDI
Birbirinden güzel şarkıları ile Saraylıların kulaklarının pasını silen Salih Demirci, Mavi Gözlü Şehrin Sazendeleri büyük beğeni topladı.
BAŞKAN ERKİŞ ÇİÇEK TAKDİM ETTİ
Konser sonunda Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Salih Demirci ve Mavi Gözlü Şehrin Sazendelerine teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Related posts

Leave a Comment