ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ DERNEĞİNE İLK ZİYARET İYİ PARTİ’DEN

İYİ Parti Ergene İlçe Başkanı Sadi Ersöz, İYİ Parti Ergene İlçe Gençlik Kolları Başkanı İlkay Bilgin ile birlikte 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

İYİ Parti Ergene İlçe Başkanı Sadi Ersöz beraberinde İYİ Parti Ergene İlçe Gençlik Kolları Başkanı İlkay Bilgin ile birlikte Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Erden’e yönelik gerçekleştirdikleri ziyaret hakkında değerlendirmede bulunan İYİ Parti Ergene İlçe Başkanı Sadi Ersöz,“18 Mart 1915’de Çanakkale’de Türk ordusunun kazandığı zafer, üzerinden değil yüz yıl, yüzlerce yıl geçse bile tarihin yazdığı en büyük zaferlerden ve en görkemli kahramanlık destanlarından birisi olarak kutlanmaya ve anılmaya devam edecektir. Dünyanın en güçlü ordularına, en yeni silahlarına ve büyük ekonomik imkânlara sahip ülkelerin bir araya gelerek, güçlü bir direnişle bile karşılaşmadan kazanabileceklerini düşündükleri savaş, o ülkelerin tarihleri boyunca unutamayacakları bir hüsran ve yenilgiyle sonuçlanmıştır. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkmaya devam ederken, başta destansı Çanakkale Zaferini bize yaşatmış olan Ulu Önderimiz ve Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi, Şehitler gününde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum, onlara layık olacağımıza söz verirken, Çanakkale Zaferinin 107. yıldönümünü kutluyorum” dedi.

Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Erden de, ziyaretlerinden dolayı İYİ Parti Ergene İlçe Başkanı Sadi Eröz ve İYİ Parti Ergene İlçe Gençlik Kolları Başkanı İlkay Bilgin’e teşekkür etti.

Related posts

Leave a Comment