Milliyetçi Hareket Partisinin ADIM ADIM 2023; İLÇE İLÇE ANLATMA VE AYDINLATMA Toplantısı Marmaraereğlisi’nde Düzenlendi

Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı ve MHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanlığının ev sahipliğinde “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısına Marmaraereğlisi ilçesinde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Tekirdağ ilçelerinde 19 ve 20 Mart tarihlerinde düzenlenen “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı” Marmaraereğlisi Belediye Düğün  Salonunda gerçekleştirildi.

Milliyetçi Hareket Partisinin ADIM ADIM 2023; İLÇE İLÇE ANLATMA VE AYDINLATMA temalı programına; Konuşmacılar MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Aydın, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, MHP MYK Üyeleri Koray Önsel ve Murat Turna, MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri, MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, Tekirdağ Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Musa Sarıaydın ve Yönetim Kurulu, MHP İlçe Başkan ve Yöneticileri, MHP Tekirdağ Büyükşehir Meclis üyeleri, Marmaraereğlisi  Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İlçe  Başkanı Turgay Altun ve Yönetim Kurulu, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet ATA, AK Parti Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Muhammet Gökmen, Sivil Toplum Örgütlerinin Başkanları, Mahalle Muhtarları, Basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlan programın açılış konuşmasını Milliyetçi Hareket Partisi Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Musa Sarıaydın yaptı. Başkan Musa Sarıaydın; MHP olarak adım adım 2023’e ilerlerken sahiplendiğimiz bir vatan, bir millet, dalgalanacak bir bayrak bizi bekliyor. Milliyetçi Hareket Partisine gönül veren, liderinin etrafında kenetlenmiş arkadaşlarım gün birlik olma günüdür. Gün davamıza sahip çıkma günüdür. Gün kenetlenme günüdür, gün dosta düşmana örnek olma günüdür. Çünkü; 
MHP bir sevdadır. Bu sevda VATAN sevgisidir.
MHP bir aşkır. Bu aşk millet aşkıdır.
MHP bir sevgidir. Bu sevgi Türkiye sevgisidir. Hep birlikte NE MUTLU TÜRKÜM DİYEYE “dedi.

Ardından, MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel yaptığı konuşmada;  “Bugünkü programımızda Türkiye’nin geçmişi, MHP duruşu, Cumhurbaşkanlığı hükümet etme sistemi, Cumhur İttifakı ve ülkemizin 2023’te öncelikle bölgesinde sonrasında ise Türk Cihan hakimiyeti mefküresini gerçekleştirmek için dünyada lider ülke olması için neler yapılması gerektiğini anlattık ve bu programımızla da kıymetli katılımcılarımız ile anlatmaya devam edeceğiz.
Tabi bizi anlamayacaklar veya anlamak istemeyecekler olacaktır. Bunlar kimlerdir.
Bunlar; Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasına saklanıp onun mirasının üzerine çöreklenip 7 düvelden medet umanlardır.
Bunlar; Şehit yakınına sokak ortasında küfredenlerdir.
Bunlar; Ülkemizi yurt dışına şikayet edenlerdir.
Bunlar; HDP’li sözüm ona vekillerinin bizim sayemizde o kutluklarda oturuyorsunuz diyenlere ses çıkaramayanlardır.
Tabi bizi Ülkücü Hareketi ve Liderimizi anlamayanlar olacaktır. Vatanı her şeyden çok seven, bağımsızlık ve milli birliğimiz uğruna mücadele eden, Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkan, Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve fazileti ile hayatını idame ettiren siz değerli misafirlerimiz ve kıymetli dava arkadaşlarımızdır” dedi.

Programın devamında sırasıyla söz alan MHP ADIM ADIM 2023; İLÇE İLÇE ANLATMA VE AYDINLATMA temalı programda; MHP MYK Üyeleri Koray Önsel ve Murat Turna ile MHP Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy ve son olarak Konuşmacılar MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Aydın,” Türkiye’nin siyasetteki geçmişi ve son yıllarda neler yaşatılmak istendiğini, MHP’nin her zaman BEKA diyerek tarihi sorumluluğunu yerine getirerek bir duruş sergilediğini, Cumhurbaşkanlığı hükümet etme sisteminin çabuk karar almada ne kadar önemli olduğu, Cumhur İttifakının önemi ve Türkiye Cumhuriyetinin 2023’te öncelikle bölgesinde sonrasında ise Türk Cihan hakimiyeti mefküresini gerçekleştirmek için dünyada lider ülke olması için neler yaptığını ve daha neler yapılması gerektiğini anlatan konuşmalar yapıldı. 

Programın bitiminde MHP heyeti, Milliyetçi Hareket Partisi Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Musa Sarıaydın ve Yönetiminle beraber hatıra fotoğrafı çekindi.

Related posts

Leave a Comment