ERGENE’DE GENÇLİK İFTARI

Ergene Marmaracık camii gençliği Marmaracık Camii imam hatibi Muhsin Değirmenci’nin öncülüğünde gençlere yönelik iftar programı düzenlendi.

“Gençlerini ihmal eden toplumlar geleceklerini imha ederler”

Marmaracık Camii imam hatibi Muhsin Değirmenci’nin iş birliğinde hayırsever vatandaşların da desteği ile Ergene İlçesi Marmaracık Mahallesi Marmara Kasap ve köfte salonunda düzenlenen iftar programına, Marmaracık Camii imam hatibi Muhsin Değirmenci’nin öncülüğünde hazırlanan programa Ergene İlçe Müftüsü Ali Osman Bayrak, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının Türkiye Birincisi Muhammed İsmail Demirel, İmam hatip Muhammed Furkan Kuzudişli ve  yirmi’yi aşkın genç katıldı.

İftar öncesi Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından iftar programına katılan gençlere hitap eden İlçe Müftüsü Ali Osman Bayrak, Ergene Marmaracık Camii İmam Hatibi Muhsin Değirmenci’nin koordinesinde düzenlenen programın, gençlerin millî ve manevi değerlerine bağlı birer birey olarak yetişmelerine katkı sunmak olduğunu söyledi.

Gençlerle birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Ergene İlçe Müftüsü Ali Osman Bayrak,  gençlere de başarılar diledi.

İftar programına katılan gençlere ve Marmaracık Camii Gençlik faaliyetleri hakkında da bilgi veren Marmaracık Camii İmam Hatibi Muhsin Değirmenci, ramazan ayında burada bu akşam 20 aşkın gence iftar verildiğini belirtti ve bu hayra vesile olan hayır sahipleri Marmaracık Camii Cemaatından Nazif Başaran, Marmaracık Mahallesinde Bulunan Merkez Emlak Sahibi Şinasi Girgin ve Bulvar Emlak Sahibi Tuncay Gündüz’e  teşekkür etti.

Bu geleneğin sonraki yıllarda da devam etmesini istediklerini belirten Marmaracık Camii İmam Hatibi Muhsin Değirmenci, “Gençlerini ihmal eden toplumlar geleceklerini imha ederler.” ifadesiyle sözlerini tamamladı.

İftar duasının ardından programın sona ermesiyle gençlerle birlikte Ergene Marmaracık Camii’nde akşam namazı ve teravih namazı kılındı.

Related posts

Leave a Comment