Hayırsever İşadamı Sadık Yegin, Ramazan`da da Ergene`yi Unutmadı.

Her yıl geleneksel hale getirilen ‘Ramazan Ayı gıda paketleri yardımı’na bir yenisi daha eklendi. Fransa’da yaşayan Hayırsever iş adamı Sadık Yegin, Ergene’ye Ramazan Ayı’nda tam 200 bin TL  gönderdi ve Zor Durumda olan Vatandaşların Fatura Ödemelerine Yardımda bulundu.

Ergene İlçesi Sağlık mahallesi Edirne 4.sokak No:16 Yeğinler Fatura Merkezi sahibi Eldin Yegin ve Sami Yegin’e gönderilen gıda paketleri, ve Zor durumda olan Vatandaşların Fatura ödemelerine Yardım Ederek Ergene İlçesinde tespit ettikleri mahallerinde yaşayan dar gelirli ailelerin Fatura ödemeleri yapıldı. Daha öncede İş adamı Sadık Yegin, korona virüs salgınının ardından Ramazan ayında ihtiyaç sahibi aileleri unutmadı. Uzun bir süredir sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstünde kronik hastalığı bulunan, maddi durumu yeterli olmayan vatandaşlara destek olan hayırsever iş adamı Sadık Yegin, Tekirdağ, Çorlu, Ergene, Erzurum, İstanbul, Adıyaman, Van, Muş, İzmir olmak üzere, Anadolu’nun bazı şehirlerinde belirlenen ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzattı.
Ayrıca, çalışmayan pandemi mağdurlarına da para yardımı yapan Sadık Yegin, ihtiyaç sahiplerinin maddi sıkıntı yaşamaması adına gıda kolisinin yanı sıra zarf içine konulmuş şekilde nakit yardımı da gerçekleştirdi.
Sadık Yegin geçen sene pandemi sürecinin başladığı ilk aylarda yaklaşık 1500 aileye 1000 tl yardim bağışında bulunmuş özellikle sadece doğduğu Erzurum da değil Tekirdağ, Mersin, Ankara, Muş, İzmir, Adıyaman, Van Hemen Hemen Türkiye’nin bir çok vilayetine bu yardımları ulaştırmaktan geri durmamıştır. Bu sene Tekirdağ Ergene ve Çorluda 1500 koli gıda yardımı aynı zamanda Erzurum da 1000 koli gıda yardımı ve 500 aile nakdi destek sunmaktan geri durmamıştır. Geçtiğimiz yıllarda da ihtiyaç sahiplerine yardım iş adamı Sadık Yeğin, pandeminin devam etmesi durumunda yardımlarının da süreceğini kaydetti.

Böyle güzel iş adamların herkese örnek olması temennisiyle kendine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Başlattığı bu zincir halkasına bütün iş adamlarımızı destek vermeye bekliyoruz.

Ergene İlçesindeki öğrencilerin okunması üzerine 5000 adet NUTUK kitabı gönderen, Fransa da İkamet eden hayırsever işadamı Sadık Yegin, birçok vatandaşın hayır duasını aldı. Aynı zamanda AK Parti Ergene İlçe Başkanı İbrahim Gönül; Hayırsever İşadamı Sadık Yegin için övgü dolu sözler yağdıran İlçe Başkanı İbrahim Gönül, “Böyle bir insanı bu dönemde bulmak Allah’ın bize verdiği bir lütuftur” dedi.

Sadık YEGİN Kimdir:

13/09/1980 Erzurum Karayazı ilçesinde gözleri hayata açtı ilk okul eğitimini Erenler köyünde tamamladıktan sonra maddi yetersizlikten dolayı eğitim hayatına devam edememiştir. Henüz 12 13 yaşlarında Hemen her alanda Pazar da inşaat sanayide hemen Hemen her alanda ekmek kavgası için mücadele etmiştir. 1997 yılında Tekirdağ çorluya gelip burada 2002 yılına kadar çalıştıktan sonra Avrupa’ya Fransa’nın Toulouse şehrine göç etmiştir. Hayatını hep mücadele ve zorluklar ile geçmiştir bir mülteci gibi mücadele hayatı içerisinde hayatın zorlukları ve yaşanmışlıkların içinden dev bir iş insanı doğmuştur. Bugün Fransa gibi bir ülkede kurduğu inşaat şirket ve emlak şirketinde yaklaşık 1500 insana iş sahası açmıştır, aynı zamanda anavatanı olan Türkiye de yatırımları unutmamış zorlu süreçlerde her daim bu coğrafyanın sorunlarında yaşayan bütün herkese her bölgeye öğrenciye işçiye yetime el uzatmış kendi benliğini unutmamış bir vatan sevdalısıdır. Aynı zamanda dünyalar tatlı üç kız ve bir erkek çocuğa sahiptir. Bugüne kadar yapmakta olduğu yardımların çoğunda kendi isminin geçmesini istememiş mütevazı bir kişiliğe sahiptir. Burada bu bilgileri aldığımız Yeginler inşaat emlak sahibi Eldin Yegin kendi amca oğlu hakkında bu izlenimlerini iletti. Bizlere kendisi de burada yap sat emlak otomotiv alanda Sadık beyin her aman yatırımlarını kendi ülkesinde yaşadığı coğrafyada yaptığını bir çok konuda genç arkadaşlara örnek olduğu aynı zamanda kendi iş hayatında idol olarak gördüğünü dile getirmiştir.

Eldin YEGİN Kimdir:

01/09/1991 Erzurum Karayazı da doğmuştur. İlkokul ve Ortaokulu Erenler ilköğretimde bitirdikten sonra Tekirdağ Ergene Atatürk çok Programlı Lisesinde öğrenim hayatına başladı. Lise öğrenimi bittikten sonra girdiği sınavlarda başarılı bir çizgiye sahip olan Eldin Yegin derece ile Trakya üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır. Puanın bir çok üniversiteyi tutmasına rağmen Trakya bölgesine insanına olan sevgisinden dolayı üniversiteyi burada tercih etmiştir. Üniversite eğitimi bittikten sonra ticaret hayatına atılmıştır. Yeginler İnşaat Emlak Otomotiv şirketi kurmuş kısa sürede çok büyük yatırımlara imza etmiştir. Ticari yatırımların yanı sıra Eğitim hayatında Fransa’nın Toulouse üniversitesinde ticaret hukuku bölümünün de eğitimini bitirmiştir. Kendisi dünyalar tatlısı Elif Ada isimli bir kız çocuğuna sahiptir. Genç yaşına rağmen bu kadar başarılı bir hayat yakalamasındaki en büyük etkinin yaşadığımız coğrafyanın bir kader olmadığını bunun değiştirmenin insanın elinde olduğunu inanmak başarının yarısıdır sözüyle hayata baktığını dile getirdi. Aynı zamanda Tekirdağ Ergene de Yeginler ailesi olarak yaklaşık 200 aile bulunduğunu yatırımların çoğunu yaşadığımız ekmek kazandığımız bölgede yapmaktan gurur duyduğunu dile getirdi diye sözlerini bitirdi.

Related posts

Leave a Comment