Ergene Belediyesi Sevgi sofraları geleneğine devam ediyor

Ergene Belediyesi tarafından organize edilen program dahilinde ilçenin 17 mahallesinde uygulamaya konan Sevgi Sofraları etkinliği 2 yıllık pandemi arasının ardından yeniden devam ediyor. Ergeneliler bu kez Paşaköy Mahallesi’nde kurulan sevgi sofrasında bir araya geldi.

Sadece Türkiye’yi değil tüm dünyayı etkisi altına alan ağır pandemi koşulları ve COVID-19 salgını nedeniyle 2 yıl boyunca düzenlenemeyen iftar yemeklerine yeniden başlayan Ergene Belediyesi, Ergenelileri sevgi sofralarında buluşturmaya devam ediyor.

Her gün ilçenin farklı mahallelerinde kurulan bereketli iftar sofralarında hep birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergenelilerle iftar sofralarında bir araya gelerek vatandaşlarla hem iftar yemeğinde bir araya geliyor hem de bazı müjdeli haberleri de paylaşıyor.

Misinli Mahallesi’nden başlayarak ilçenin çeşitli mahallelerinde kurulan ve 17 mahallenin tamamında kurulacak olan Sevgi Sofraları’na katılan vatandaşlar da iftar programı kapsamında kurulan sofralara yoğun katılım sağlayarak emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Ergenelilerin huzurlu ve bereketli bir Ramazan ayı geçirmeleri için sevgi ve hoşgörünün ön planda olduğu sevgi sofralarında buluşmalarından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ramazan ayının bağışlayıcı, sevgi dolu ruhunu iftar programıyla birlikte vatandaşlarımızla birlikte yaşıyoruz. Ramazan ayını, son gününe kadar güzelliklerle yaşamak adına tüm Ergeneli vatandaşlarımızla iftar sofralarında buluşmayı bekliyoruz” dedi.

Ramazan ayının tüm İslam Alemine ve insanlığa huzur ve sevgi getirmesi temennisinde de bulunan Başkan Yüksel ilçenin değişik mahallelerinde düzenlenen iftar programlarında bir araya geldiği mahalle sakinlerine çeşitli müjdeler de veriyor.

Paşaköy Mahallesi’nde bir araya gelen Başkan Yüksel Ergene’nin doğalgaz olmayan mahallelerine 2023 yılında doğalgaz getirileceğini bu mahallelerden birinin de Paşaköy Mahallesi olduğunu söyledi.

Başkan Yüksel ayrıca Paşaköy Mahallesi’nde yer alan tarihi çeşmenin bulunduğu alana yazlık düğün salonu ve çay bahçesi projesi kazandırarak mahalle sakinlerinin kullanımına sunacaklarını da müjdeledi.

Related posts

Leave a Comment