23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKU İÇERİSİNDE KUTLANDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Açılışının 102. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Malkara’da düzenlenen tören ve etkinlikler ile kutlandı.

Kutlama töreni, 23 Nisan 2022 Cumartesi günü saat 10.00’da Atatürk Anıtı önüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Başsavcısı Ogün Durmuş, Malkara İlçe Jandarma Komutanı İsmail Erdoğan, Malkara İlçe Emniyet Müdürü İsa Karasu, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Ahmet Nazif Balcı, siyasi parti başkan ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, belediye meclis üyeleri, dernek başkanları, gaziler, muhtarlar, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı saat 10.30’da eski otogar alanında büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen program ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan eski otogar alanında ki törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından şiirlerin okunmasıyla devam etti.

Şiirlerin okunmasının ardından İrfan Macar İlkokulu Anasınıfı ve İlkokul öğrencilerinin hazırlamış oldukları gösterilerini ve Malkara İlçe Spor Merkezi öğrencileri hazırlamış oldukları Taekwondo gösterimini gerçekleştirdiler. 

  Gerçekleştirilen gösterilerin akabinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri takdim edildi.

Ödül töreninin ardından Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin hazırladığı Halk Oyunları gösterimi ile tören programı sona erdi.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Temsili Olarak Koltuğunu Teslim Etti

Kutlama programının ardından Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul koltuğunu temsili olarak, Hüseyin Köse İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Defne Karataş’a teslim etti.

Defne Karataş’ın proje ve hedeflerini dinleyen Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul fikir alışverişinde bulunarak, geleceklerinin başarılarla dolu olmasını diledi.

Related posts

Leave a Comment