GELECEK PARTİSİ ERGENE İLÇE BAŞKANI MUSTAFA ESER’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

Gelecek Partisi Ergene İlçe Başkanı Mustafa Eser, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 

Başkan Mustafa Eser mesajında: “Binlerce yıllık tarihinde sayısız savaşları, felaketleri ve zor dönemleri geride bırakan milletimiz, son olarak 15 Temmuz 2016 günü FETÖ/PDY ihanet güruhunun devletimize ve milletimize pervasızca saldırısına şahit olmuştur.

 Bu ihanet şebekesinin milli birlik ve kardeşliğimize kasteden saldırısı başta aziz milletimiz olmak üzere, vatanına, bayrağına sadık Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Mensuplarımızca püskürtülmüştür. Milletimizin dönüm noktalarından biri olarak tarihe geçen 15 Temmuz direnişinde ne yazık ki sivil, asker ve polis 251 vatandaşımız şehit olmuş, 2 bin 196 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Asla unutmayacağımız ve unutturmayacağımız 15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır. Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay-Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz,15 Temmuz gecesi yurdun dört bir köşesinde meydanlarda tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canlarını vererek, kanlarını dökerek engellemiştir. Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden aziz milletimiz günlerce tuttukları demokrasi nöbetleri ile vatan sevgilerini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır.

Vatan, bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı, kapımızın ve gönlümüzün onlara her zaman açık olduğunu ifade etmek isterim. Bu kutlu mücadelede canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizin bizlere bıraktıkları en büyük miras ise, milletimizin zor zamanlarda kenetlenerek, bağımsızlığımızın ve milli birliğimizin teminatı olacağını tüm dünyaya bir kez daha göstermiş olmalarıdır. Bizler de bu mirasa en iyi şekilde sahip çıkabilmek için birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeli, içerden ve dışardan İstiklalimize kastedenlere fırsat vermemeliyiz. Bu düşüncelerle 15 Temmuz demokrasiye darbe girişiminde, hayatlarını kaybeden şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise minnetle anıyor, böyle acılarla bir kez daha karşılaşmamamız temennisiyle, milletimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.

Related posts

Leave a Comment