DEVECİ MAHALLESİNDE İÇME SUYU HATTI YENİLEME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Tekirdağ il genelinde yaptığı yatırımlarla hizmet kalitesini her geçen gün yükselten Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ), halkın kaliteli ve sağlıklı içme suyuna erişiminin sağlanması adına içme suyu hatlarını yenilemeye devam ediyor.

Bu kapsamda; Malkara İlçesi’nin Deveci Mahallesi’ne içme suyu temini sağlayan ve sık arıza veren Q110 PVC hattı;  iki ayrı zaman diliminde TESKİ ekipleri tarafından mesai kavramı gözetilmeksizin 7/24 yapılan çalışmalarla toplamda 1.620 metre hat, Q 100 mm DF düktil boru değişimi yapılarak yenilendi.

TESKİ’nin il genelinde çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve TESKİ Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Albayrak, “Deveci Mahallemizin ihtiyacı olan sağlıklı içme suyunun temin edilmesi için mevcut eski hat, TESKİ ekiplerimiz tarafından yapılan çalışmalar ile son teknoloji üretilen düktil borular ile yenilenerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Yenilenen içme suyu hattının vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Related posts

Leave a Comment