CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ TBMM ÇEVRE KOMİSYONU ÜYESİ VECDİ GÜNDOĞDU’NUN ‘GAZİLER GÜNÜ’ NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

 “Vatan da millet te size minnettardır”

Ülkemizin bağımsızlık ve birliğinin, bölünmez bütünlüğümüzün simgeleri olarak daima gönüllerimizde yer tutan gazilerimiz, şehitlerimiz üstün bir cesaret ve feragat örneği sergileyerek vatanları için canlarını, kanlarını ortaya koymuşlardır.

 Ülke ve millet olarak geçmişte olduğu gibi bugün de karşılaştığımız her türlü zorluğun yenilmesinde şehit ve gazilerimiz, en büyük güç kaynağımız olmuştur. Uğruna çok büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir.

Vatanının istikbal ve istiklali için canı pahasına mücadele etmiş, vatan topraklarına kanını ve terini akıtan şehidini, gazisini unutan, tanımayan ve bağımsızlık mücadeleleriyle dolu şanlı tarihini hatırlamayan bir milletin var olması, bağımsız ve özgür olması mümkün değildir.

Bu nedenle şanlı tarihimize ve gazilerimizin taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri, hak ettikleri imkân ve şartlara kavuşturulmaları,

 Gazilerimizin toplum hayatında hak ettikleri saygıyı görebilmeleri için tüm ihtiyaçlarının karşılanması hükümetin en temel görevi olmak zorundadır.

Bugün dünyada ve ülkemizde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen asla umutsuzluğa kapılmıyoruz. Biliyoruz ki; birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden, barış ve kardeşlik içerisinde aydınlık ve güzel günlere çıkış yolu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş medeniyet yoludur.

Bu duygularla;

Atatürk’e ‘Gazi’ unvanı ve ‘Mareşal’ rütbesi verilmesinin yıl dönümü olan Gaziler Günü’nü yürekten kutluyor,

Ülkemizin, vatanımızın ve yüce milletimizin varlığına ve esenliğine karşı yönelen her türlü tehdide karşı sarsılmaz irade, çelik gibi yürekle kanlarını, terlerini dökerek mücadele etmiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmak üzere vatan ve millet aşığı, baş tacımız kahraman tüm gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum. Saygılarımla.

Related posts

Leave a Comment