VATANDAŞLARIMIZLA DOĞANIN KEYFİNİ ÇIKARDIK

Çerkezköy Belediyesi tarafından 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlediğimiz doğa yürüyüşü ile vatandaşlarımızı günlük hayatın stresinden uzakta keyifli bir yolculuğa çıkardık.

Gündelik hayatın koşturmacasından yorulup, strese, kent yaşamına ara vererek doğayla bütünleşmek, sağlıklı adımlarla geleceğe yürümek isteyen vatandaşlarımız için doğa yürüyüşü (Hiking) düzenledik.

YAKLAŞIK 250 KİŞİ KATILDI

Istranca Dağlarında yapılan doğa yürüyüşü 7 ve 12 kilometrelik iki farklı parkurdan oluştu. İsteyen vatandaşlarımız 7 kilometrelik kolay parkuru tercih ederken, isteyenler de 12 kilometrelik parkuru yürümeyi seçti. Eşsiz tabiat güzelliklerinin ve Istranca Ormanlarının muhteşem doğasında gerçekleşen doğa yürüyüşüne katılan 250’ye yakın vatandaşımız muhteşem bir gün geçirdi.

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 17 Eylül Cumartesi günü düzenlenen doğa yürüyüşüne Çorlu Yürüyen Ayaklar Seyahat Bloğu Üyeleri de rehberlik etti. Etkinlik için araçlar saat 12.00’da Çerkezköy Kent Park’tan hareket etti. Hareket öncesi katılımcılara ücretsiz kumanya ve su ikramında bulunuldu.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SPORU ÖZENDİRİYORUZ

Çerkezköylüleri spora teşvik etmek için farklı organizasyonlar düzenlediklerini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Düzenlediğimiz farklı organizasyonlarla halkımızı sağlıklı yaşam için yönlendiriyor, sporu özendiriyoruz. Bu kapsamda 17 Eylül Cumartesi günü de Doğa Yürüyüşü etkinliğimizi gerçekleştirdik. Doğa Yürüyüşümüzde vatandaşlarımız tertemiz bir havada spor yapıp, doğanın güzelliklerini keşfettiler” ifadelerini kullandı.

Related posts

Leave a Comment