Saros Yarı Maratonu yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Keşan Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 1. Saros Yarı Maratonu 18 Eylül 2022 Pazar günü gerçekleştirildi.

                Keşan’da sporun gelişmesi adına var gücüyle çalışan Keşan Belediyesi, ilklere imza atmaya devam ediyor.

Keşan tarihinde ilk defa düzenlenen 1. Saros Yarı Maratonu’na Türkiye dahil, Türkmenistan, Sırbistan, Etopya, Kenya, Kazakistan ve Kosova olmak üzere 7 ülkeden 338 sporcu katıldı. Yarı maraton 21 kilometre ve 10 kilometre olmak üzere iki ana kategoride gerçekleştirildi.

Erikli Sahili’nde Erikli Otel önünden başlayan yarışta; atletler, belirlenen rotada koştuktan sonra bitiş çizgisine ulaştı.

                Yarışma sonucunda; 21 kilometre genel klasmanında; Üzeyir Söylemez birinci, Sang Bernard ikinci, Yunus Emre Akkuş üçüncü sırada yer aldı. Kadınlar genel klasmanda ise Dilek Atak birinci, Hatice Yıldırım ikinci, Özge Çolak üçüncü bitirdi. 10 kilometre genel klasmanda Fetene Alemu Regasa birinci, Abdullah Tuğluk ikinci, Rajiv Kipkosgei Lagat yarışı üçüncü sırada tamamladı.

ÖDÜL TÖRENİ

Birbirinden renkli görüntülere sahne olan koşu sonrasında; ödül töreni düzenlendi.

Ödül törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Türkiye Atletizm Federasyonu Ömür Ümit Sukat, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Murat Ulaşdır ve Savaş Kurtay, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Vural ve sporcular katıldı.

“Keşan Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız”

Ödül töreninde konuşan Helvacıoğlu, sporcuların koşarak Saros’u keşfedeceğini belirterek, “Keşan Belediyesi olarak yine bir ilki daha sizlerle birlikte başarmanın gururunu yaşıyoruz. Bu organizasyonu; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Keşan Belediyesi işbirliğinde hayata geçiriyoruz. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Keşan 1. Saros Yarı Maratonu’na hoş geldiniz, şeref verdiniz. Atalarımızın binlerce yıl önce güzelliklerini fark ederek, fethettikleri Türk coğrafyasının en önemli yerlerinden birisi de içinde yaşadığımız ve aynı zamanda maratonumuzu da yapacağımız Saros bölgemizdir. Yeşil ile mavinin en mükemmel şekilde sergilendiği bu coğrafyada, siz değerli sporcu ve sporseverlere hoşça ve unutamayacağınız bir etkinlik sunma gayreti içindeyiz. Keşan Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Yaptığımız yatırımlar da bunun en önemli ve güzel örnekleri. Stadyum yenilemesi, semt sahaları, yüzme havuzu, bisiklet yolları hep göreve geldiğimiz zamandan sonra ilçemizde yapılan spor yatırımları oldu. Biz anlayış olarak; gelecek nesillerimizin bu güzel coğrafyada sağlıklı ve mutlu olarak yaşamasını arzuluyor ve bu doğrultuda durmaksızın çalışıyoruz. Keşan’ımız çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış barış ve kardeşlik kentidir. Bu yarışmanın kaybedeni yok; sizler doğa harikası, adeta cennet gibi bir yerde maraton koşacak ve çok keyif alacak, bizler de sizlerin sayesinde çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yapacağız. Başvuru yapan 338 sporcumuza başarılar diliyor, bu organizasyonu her geçen yıl daha da geliştirerek sizlere sunacağımızın sözünü veriyoruz.”

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ve farklı yaş kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri Mustafa Helvacıoğlu ile protokol üyeleri tarafından verildi.

Related posts

Leave a Comment