Ergene’de gaziler günü kutlandı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanı verilmesinin 101. yıldönümü ve 19 Eylül’ün Gaziler Günü olarak kutlanmasının 20. yıldönümü dolayısıyla Ergene’de tören düzenlendi.

Marmaracık Mahallesi’nde yer alan Demokrasi Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen kutlama programı Ergene Kaymakamlığı, Ergene Garnizon Komutanlığı, Ergene Belediye Başkanlığı ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ergene Temsilciliği çelenklerinin anıta sunulması ile başladı.

Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunduğu programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ergene Temsilciliği Başkanı Hasan Güven gerçekleştirdi.

Törene Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Ergene Garnizon Komutanı Albay Bülent Kasım, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, belediye başkan yardımcıları, siyasi partilerin ilçe başkanları, birim müdürleri, daire amirleri ile gaziler katıldı.

 Çelenk sunma programın ardından Ergene Kaymakamlığı ev sahipliğinde Ergene Garnizon Komutanlığı Şehit Piyade Kurmay Albay Sait Ertürk Kışlası’nda gaziler günü vesilesi ile gaziler onuruna yemek programı düzenlendi. 

Related posts

Leave a Comment