MALKARA’DA GAZİLER GÜNÜ TÖRENİ DÜZENLENDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanı verilişinin 101. yıl dönümü ve Gaziler Günü dolayısıyla, 19 Eylül 2022 Pazartesi günü saat 11.00’de Atatürk Anıtı önünde düzenlenen töreni gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen törene; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Vekili Tnk. Albay İlyas Akay, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Siyasi Parti Başkanları ile Temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, meclis üyeleri, STK başkanları, dernek başkanları, okul müdürleri, gaziler, muhtarlar, askeri erkân, basın mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Malkara Belediye Başkanlığı ve Muharip Gaziler Derneği çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulmasının ardından Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile tören başladı.

Muharip Gaziler Derneği Malkara İlçe Temsilcisi Rahmi Işık’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Gaziler Günü töreni Hüseyin Köse İlkokulundan Asya Taşkın ve Ecrin Naz Boz şiirleri okumasının ardından son buldu.

Gerçekleştirilen törenin ardından Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Vekili Tnk. Albay İlyas Akay, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve programa katılan protokol üyeleri Muharip Gaziler Derneği Malkara İlçe Temsilciğini ziyaret ettiler.

Tören programı  Malkara Askeri Gazinoda İlçe Kaymakamlığı tarafından şehit aileleri, gaziler ve ailelerine düzenlenen yemeğin ardından son buldu.

Related posts

Leave a Comment