Kırıkkale’de Düzenlenecek Bisiklet Turu Etkinlikleri İçin Geri Sayım Başladı

22-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Kırıkkale’de gerçekleştirilecek olan Türkiye Şampiyonası 7.Etap Yol Yarışları öncesi, koordinasyon ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, Vali Yardımcısı Vekili Ender Faruk Uzunoğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Kırıkkale’de ilk kez düzenlenecek “Türkiye Şampiyonası 7.Etap Puanlı Yol Yarışı” vesilesiyle ülkemizin dört bir yanından gelecek sporcuları Kırıkkale’de misafir etmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, ilimizin tanıtımına katkı verecek bu tür organizasyonları desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Türkiye Bisiklet Federasyonunun 2022 faaliyet programında yer alan ve ‘Pedallar Anadolu’nun Kalbinde’ sloganı ile Kırıkkale’de gerçekleştirilecek olan yarışma için gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını aktaran

Vali Tekbıyıkoğlu “7. Etabı ilimizde düzenlenecek bu yarışmanın ilimize bırakacağı ve yıllarca yaşayacak olan önemli bir hatırası olacak. İlimizde yapılacak olan bu yarışmalar dönen pedallarda adeta gençlik rüzgarları estirecek. Bu rüzgârın daha da güçlenerek tüm sporseverleri kuşatacağını; şehrimizin, yaşamın enerjisini kucaklayan yanıyla bisiklet sporuna bir yuva olacağını ümit ediyorum. Bu prestijli şampiyonanın ev sahipliğini yapmaktan onur duyuyorum dedi.

Toplantı, ilgili birimlerin sunumu ve organizasyonda alınacak tedbirlerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Related posts

Leave a Comment