ERGENE CEMEVİ KİME AİT ???

Ergene CemEvi, 29 Temmuz 2022’de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Kadir Albayrak ve Ergene Belediye Başkanı Sn. Rasim Yüksel tarafından açılışı gerçekleştirildi.

Arsası Ergene Belediyesine ait olan CemEvi inşaatının, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilip, Ergene Belediyesine tahsisi kendilerince onaylandı. Ancak CemEvi’nin ünvanında ve tabelasında Cem Evi Vakfı olarak geçmesi akıllarda soru işareti uyandırıyor.

Sosyal medya platformlarında yayımlandığı üzere; söz konusu CemEvi’nde Cem Vakfı bayraklarının asılı olması, amblemlerinin ise ünvanda yer alması, CemEvi’nin kesin olarak kime ait olduğu sorusunu gündeme getirdi. Ayrıca Ergene’de başka Alevi ve Bektaşi, dernekleri de varken neden Cem Vakfı tabela ve bayrağını CemEvi binasına astı ? Akılarda kalan bu soru işareti gündemi meşgul etti.

Ergene Belediyesi bünyesinde ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Ergene Belediyesine Tahsisi kesinleşen CemEvi’nin Cem Vakfına ait izlenimi bırakmasıyla ilgili yetkililerden zihinlerde oluşan muammaya kesinlik kazandırılmak üzere açıklama yapılması bekleniyor.

Related posts

Leave a Comment