Ergene’de Kilit Parke Taş Onarım Çalışmaları Sürüyor

Ergene Belediyesi ilçe genelinde kilit parke taşı ile kaplanmış sokaklarda bozulan ve deforme olan mahallelerde bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Çevreye duyarlı ve kent estetiğine önem veren bir anlayışla çalışmalarını gerçekleştiren Egene Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince ilçe genelinde bulunan kilit parke taşı mahalleler ile kaldırımlarda yürütülen bakım ve onarım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Ekipler bozulan ana arter ve ara arter güzergâhlarındaki kilitli parke taşı tamiratı ile yol iyileştirme çalışmalarını Ahımehmet Mahallesi, Marmaracık Mahallesi ve Velimeşe mahallelerinde devam ettirdi. Bu kapsamda kırılmış parçalanmış kilit parke taşlar eskileriyle değiştirerek yenileniyor. Mahallelerde kilit parke taşı bakım çalışmaları ile birlikte deforme olan kaldırımların bakımları da yapılarak düzgün bir hale getiriliyor. Ergenenin ulaşımını rahatlatmak ve yaşamını kolaylaştırmak amacıyla yapılan yol, kaldırım yapım ve tadilatları kısa süreler içerisinde tamamlanarak vatandaşların kullanımına sunuluyor.

Ergene’de ki mahallelerde eş zamanlı olarak çalışmalar yaptıklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Sadece bir mahallemizde değil ilçemizin tüm mahallelerinde çalışmalar yapıyoruz. Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından programa alınan çalışmalar dahilinde Ahımehmet, Marmaracık ve Velimeşe mahallelerimizde deforme olan yollarda kilit parke taş tamiri çalışmaları gerçekleşti. İhtiyaç duyulan diğer mahallelerimizde de kilit parke taş onarım çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Related posts

Leave a Comment