Pedallar Anadolu’nun Kalbinde, Kırıkkale’de..

Kırıkkale Valiliği himayelerinde, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenecek Türkiye Şampiyonası 7.Etap Puanlı Yol Yarışları, 23 Eylül 2022 Cuma günü Genç Erkekler 96 Km yol yarışı ile başlıyor.

Ülkemizin en önemli bisiklet takımlarına ve bisikletçilerine üç gün boyunca ev sahipliği yapacak Kırıkkale, üç gün boyunca da bisiklet sporunun Türkiye’de atan kalbi olacak.

TRT’ nin de canlı bağlantılar yapacağı yarışmalar için gerekli tüm hazırlıklar yapıldı. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu başkanlığında yapılan koordinasyon ve değerlendirme toplantılarında, organizasyon tüm yönleriyle ele alınarak hazırlıklar bir kez daha gözden geçirildi.

Bu yarışmayı Kırıkkale’de her yıl gerçekleştirmeyi amaçladıklarını, hazırlıkların tam olarak yapılması halinde ise uluslararası bir yarışmanın Kırıkkale’de hayat bulacağını belirten Vali Tekbıyıkoğlu, 43 şehrin geçiş güzergahında bulunan Kırıkkale’nin, birçok doğal güzellikleriyle, manevi durakları ve tarihi eserleriyle gezip görülebilecek bir şehir olduğunu aktardı.

Türkiye’nin en prestijli organizasyonlarından biri olan Türkiye şampiyonası 7. Etap Puanlı Yol Yarışlarının bu yıl ilk kez Kırıkkale’de düzenleniyor olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Tekbıyıkoğlu “ Türkiye’nin her yerinden gelecek sporcuları, takımları, basın mensubu arkadaşları, sporseverleri, bisiklet tutkunlarını şehrimizde ağırlayacağız. Dünyada büyük rağbet gören organizasyonlar haline gelen bisiklet turlarının düzenlendikleri şehrin doğal ve kültürel değerlerini tanıtımında büyük katkı sağladığı aşikardır. Hem bisiklet sporunun teşviki, sevdirilmesi hem de ilimize önemli katkıları olacak bu organizasyonları desteklemeye her zaman devam edeceğiz “dedi.

Yapılan Lansman ve toplantıların ardından Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön beraberinde ki teknik heyet ve Türkiye Bisiklet Federasyonu bünyesindeki 10 Bisikletçi, Bisikletleri ile Valilik binasına gelerek Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette, Bisiklet sporuna gösterdiği katkı, himaye ve örnek misafirperverliğinden dolayı şükranlarını ileten Bisikletçilerle bir süre sohbet eden Vali Tekbıyıkoğlu, Profesyonel Bisikletçileri Kırıkkale’de görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek yarışmalarda kendilerine başarılar diledi.

3 gün boyunca üst düzey rekabete sahne olacak ve 420 sporcunun yarışacağı Türkiye Şampiyonası 7.Etap Puanlı Yol Yarışları’nın etap programı şu şekilde olacak:

  • 23 Eylül Saat 08:30 : Genç Erkekler Yol Yarışı ( 96 km)
  • 23 Eylül Saat 13:30 : U17 Erkekler Yol Yarışı (75 km)
  • 23 Eylül Saat 16:30 : U15 Erkekler Yol Yarışı ( 58 km)
  • 24 Eylül Saat 08:30 : Master Erkekler Yol Yarışı (96 km)
  • 24 Eylül Saat 12:30 : Genç-U17 Bayanlar Yol Yarışı (75 km)
  • 24 Eylül Saat :15.30: U15 Bayanlar Yol Yarışı (58 km)
  • 25 Eylül Saat :08:30-14.30 Kriteryum Yarışları

Related posts

Leave a Comment