Keşan Belediyesi ile GAZDAŞ, doğal gaz yatırımlarını planladı. Doğal gazda abone sayısı %80 oldu

GAZDAŞ Edirne İşletme Müdürü Cumhur Pekdemir, Keşan İşletme Yöneticisi Murat Aras, GAZDAŞ Proje ve Harita Yöneticisi Gökhan Nogay, 22 Eylül 2022 Perşembe günü Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret etti.

Saat 10.00 sıralarında başkanlık makamında başlayan ve Meclis Üyesi Müslim Çekiç ile Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünal’ın da hazır bulunduğu ziyarette, doğal gaz yatırımlarıyla ilgili planlamalar görüşüldü.

Doğal gaz abone sayısında %80’e ulaşıldığını belirten Helvacıoğlu, doğal gazın kullanımına başlanmasıyla birlikte Keşan’da hava kirliliğinde %52 oranında bir azalma olduğuna dikkat çekti.

                Doğal gaz altyapısı konusunda GAZDAŞ ile uyum içinde çalıştıklarını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, İzzetiye, Yenimescit ve Mustafa Kemal Paşa Mahalleleri başta olmak üzere tüm Keşan’da devam edecek olan doğal gaz çalışmalarının planlamalarını ele aldıklarını söyledi.

Ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getiren Helvacıoğlu, “GAZDAŞ Edirne İşletme Müdürümüz Cumhur Pekdemir, Keşan İşletme Yöneticimiz Murat Aras, GAZDAŞ Proje ve Harita Yöneticisi Gökhan Nogay’ı belediyemizde ağırlıyor, iş birliği içinde yürüttüğümüz doğal gaz altyapısı konusundaki çalışmalarımız hakkında istişarelerde bulunuyoruz. Konforlu, ekonomik ve çevreci bir yakıt olan, günlük hayatı kolaylaştıran ve hava kirliliğinin önüne geçilmesinde de önemli rol oynayan doğalgazın yaygınlaşması için iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz. Vatandaşımız adına takibini yaptığımız konu hakkında olumlu sonuçları alacağız.” dedi.

Related posts

Leave a Comment