ÇERKEZKÖY HALK KÜTÜPHANESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Çerkezköy Kent Konseyi binasının bulunduğu alanda merhum hayırsever iş insanı Andon Arakelyan adına yeni ve modern bir kütüphane yapılması amacıyla Çerkezköy Belediyesi ile kentimizin önemli sanayi kuruluşlarından SARBAK Metal Tic. ve San. A.Ş. arasında şartlı bağış protokolü imzalandı.

Vatan Size Minnettardır Anıtı yanında düzenlenen protokol törenine Belediye Başkanı Vahap Akay, SARBAK Metal İnsan Kaynakları Yöneticisi Hakan Felek, SARBAK Metal Fabrika Müdürü Ahmet Tuğhan Özçamsırtı, Belediye Başkan Yardımcısı Levent Yıldırım, yüklenici firma temsilcisi Mustafa Atasever ile basın mensupları katıldı. 

RAHMETLİ ANDON BEY BU İŞLERİ İBADET OLARAK GÖRÜRDÜ

Protokol öncesi kısa bir konuşma yapan SARBAK Metal İnsan Kaynakları Yöneticisi Hakan Felek, “Merhum Yönetim Kurulu Başkanımız Andon Arakelyan, bu tür işleri ibadet olarak görürdü. Biz de bu ibadeti devam ettirmek istedik. Bu amaçla da Belediye Başkanı Vahap Akay ile bu projeyi görüştük ve uygulamaya geçtik. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

ÇERKEZKÖY’ÜN ÇOK GÜZEL YÜREKLİ SANAYİCİLERİNDEN BİRİSİYDİ

Hakan Felek’in ardından konuşan Belediye Başkanı Vahap Akay ise “Andon abiyle geç tanıştım. Kendisi Çerkezköy’ün çok güzel yürekli sanayicilerinden birisiydi. Çerkezköy’e ciddi istihdam sağlayan, memleketimize ciddi katkılar sunan birisiydi. SARBAK Metal okulunu yaparken çok sık görüşme imkanımız oldu. Kendisi bu hayır işlerini gerçekten ibadet olarak gördüğünü söylerdi. Çerkezköy Belediyesi’nin kentimize kazandırma hedefi ile hazırladığı bir kütüphane projesi vardı. Kendisi ile Hakan Bey’in de yer aldığı bir toplantımızda masamın üzerinde kütüphane projesinin maketini gördü. ‘Bu iş benim’ dedi. Proje ile ilgili kendi fikirlerini de paylaştığımız süreçte Covid hastalığı yüzünden Andon abiyi kaybettik” dedi.

ÇERKEZKÖY ADINA ÇOK MUTLUYUZ

SARBAK Metal yönetiminin daha sonra projeyi sahiplendiğini sözlerine ekleyen Başkan Vahap Akay, “O gün verilen sözü bugün SARBAK Metal yönetimi, Andon abi adına yerine getiriyor. İnşallah Çerkezköy çocuklarına, Çerkezköy halkına rahmetli Andon abi sayesinden bir eser daha kazandırılacak. Biz Çerkezköy adına çok mutluyuz. SARBAK Metal yönetimi de bu mutluluğu bizimle paylaşıyorlar. Andon abinin anısını yaşatacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Müteahhit firmamız da çok heyecanlı. Hızlı bir şekilde işe başladılar. İnşallah 2023’ü görmeden bu yılsonunda kütüphanemizi devreye alacağız” açıklamalarında bulundu.

KÜTÜPHANENİN ADI PROTOKOLDE BELİRLENDİ

Basın mensuplarının “Kütüphanenin adı ne olacak?” sorusunu da yanıtlayan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu sorunun cevabı protokolümüzde de var. Kütüphanemizin adı SARBAK Metal Andon Arakelyan Halk Kütüphanesi olacak” dedi.  

       

Related posts

Leave a Comment