“YÜZ YÜZE, GÖNÜL GÖNÜLE”

AK PARTİ TEKİRDAĞ İL BAŞKANI SN. MESTAN ÖZCAN ERGENE’Yİ ZİYARET EDEREK,

AK PARTİ ERGENE İLÇE BAŞKANLIĞI’NDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ !

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Sn. Mestan Özcan, Ak Parti Ergene İlçe Başkanlığı’nda Basın Mensuplarıyla bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Mestan Özcan “Ergene’de ve diğer ilçelerde canla başla çalışıp bize ışık tutan basın arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek sözlerine başladı.

Ak Parti olarak Türkiye geneli için başlattıkları proje de “İl il, ilçe ilçe ve mahalle mahalle gezerek yaptıkları ziyaretlerinden söz etti. Bu ziyaretlerde Ak Parti’li Milletvekilleriyle, MKYK Üyeleri ve İl Başkanlarıyla, halkın arasına girip vatandaşlarla kucaklaşıp sorularını dinliyoruz dedi.

“YÜZ YÜZE, GÖNÜL GÖNÜLE “adını verdikleri bu ziyaretler de, 81 il arasından ilk olarak Tekirdağ iliyle başladıklarını ifade eden Sn. Özcan, İlçeler bazında yapılan ziyaretlerin 8.sini de Ergene olarak seçtiklerini belirtti. Sabah erken başlayan programlarının akşamın ilerleyen saatlerine kadar sürdüğünü ve ev ziyaretleriyle günü sonlandırdıklarını ifade etti.

“BUGÜN’DE ERGENE’DEKİ VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARINI VE TALEPLERİNİ DİNLEDİK”

Sözlerine ilk olarak Ergene’de yapılacak Sosyal Konut Projesi hakkında detaylı açıklamalarıyla başlayan Başkan Özcan ,Proje taslaklarını kare kare açıkladı. Basın Mensuplarının sorularını kabul ettiğinde de Ergene Güncel Gazetesi Yazı İşleri Müdürümüz Sevgül Altıntaş‘ın sorularına cevap verdi.

İlk sorumuz, Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olarak nitelendirdikleri Toplu Konut Projesi ile ilgiliydi. Gazetemize gelen telefonlar doğrultusunda halkın zihninde oluşan şüphelerin giderilmesine yönelik sorularımızı kendilerine yönelttik. “Spekülasyonlar neticesinde halkın zihninde soru işaretleri oluştuğunu, sabit ödemelerin haricinde 6 ay’da bir toplu ödeme alındığına dair duyum aldığını belirten vatandaşların endişelerini gidermek üzere sorumuzu sorduk. Sn. Özcan Bunun doğru olmadığını canlı yayınımızda bir kez daha altı çizili cümlelerle kendisini ifade etti. Söylentinin asla doğru olmadığını, muhalefetin projeye speküle ettiğini, halkın kafasında karışıklık oluşturduklarını belirtti. Vatandaşların bu konuda içlerini ferah tutmalarını asla toplu ödeme almak gibi bir durumun söz konusu olmadığını ve ev sahibi olmak isteyen herkesin bu fırsatı değerlenmesi gerektiğinin altını önemle çizdi. Şehit ve Gazi ailelerine %5 emeklilere ise %20 kontenjan ayırdıklarını da söyledi.

Bir diğer sorumuzsa, Ergene ilçesinde Vergi Dairesi olmaması nedeniyle halkın muzdaripliğini dile getirmekle ilgiliydi. Başkan Özcan bu soruya şöyle yanıt verdi:

Konuyla ilgili Vergi Dairesi yetkilileriyle hemen irtibata geçeceğini söylerken, AK Parti İlçe Başkanı Sn. İbrahim Gönül de söz alarak açıklama da bulundu. Geriye yönelik Ergene’de Vergi Dairesi açılmasıyla ilgili, Meclis Başkanı Sn. Mustafa Şentop’la görüştüğünü belirtip, Belediye Başkanı yer tahsisiyle ilgili onay verdiği anda İlçe Başkanlığı olarak hemen harekete geçeceklerini ifade etti. Hızla en üst seviye ye tırmanan enflasyon, ayrıca Elektrik, su, doğalgaz faturalarındaki bariz artışı dile getirerek sorumuzu kendilerine yönelttik. Bu bağlamda hükümetin gerek asgari ücret, gerekse emekli maaşlarına yaptığı iyileştirmelerin halk bazında oluşması gereken memnuniyeti memnuniyetsizliğe dönüştürdüğü yönüne dikkat çektik.

Toplantının başında Hükümeti temsilen Ergene İlçe Başkanlığında olduğunu; hem Ülke gündemi, hem de İlçeye yönelik sorunları ele alacağını belirten Başkanın konuşma programında gözler yönelttiğimiz soruya çevrildi. Hükümetin bu gündem hakkında ne düşündüğünü sorduğumuzda; Sn. Mestan Özcan yeni yıl itibariyle emekli maaşlarında yeniden iyileştirme olacağının altını çizerken, EYT’ ye takılan emekli adaylarımız içinde yakın zamanda çözüme kavuşturacak çalışmaların olduğunun müjdesini verdi.

Diğer soruları da yanıtlayan Sn. Özcan, Ergene İlçesi’nin Kapalı Pazar yerine ihtiyacı olduğunu ve bu Proje hayata geçtiğinde kadın emekçilerimizin ‘de kapalı Pazar yerinde rahat çalışma ortamı bulabileceklerini belirtti.

Ergene’ye dair tüm sorunları birer birer ele alacaklarını, her şikâyeti değerlendireceklerine dair net açıklamalarda bulunan Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Sn. Mestan Özcan tüm Basın Mensuplarına katılımlarından ötürü teşekkürlerini sunarak toplantıyı sonlandırdı.

Related posts

Leave a Comment