CELAL VAROL: “ÇÖZÜM İÇİN ADAYIM”

Ergene Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi, iş insanı Celal Varol’dan Kent Konseyi Başkanlığı için resmi açıklama geldi.
30 Ekim Pazar günü gerçekleşecek Kent Konseyi başkanlık seçimlerinde adaylığı konuşulan Celal Varol’dan beklenen açıklama geldi. Varol, Kent Konseyi başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Celal Varol açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Sevgili Ergene Halkı, bir süredir sosyal medyaya Ergene Kent Konseyi Başkanlığına aday olduğum hakkında haberler yansımakta.
Haberlerin doğru olduğunu, siz değerli hemşehrilerimle beraber bu yolda yürümekten gurur duyacağımı belirtmek istiyorum. Mevcut Kent Konseyi başkanı göreve geldiği günden bu yana hiçbir başarıya imza atamamış, hiçbir sorunu çözüme kavuşturamamıştır. Bu durumu gördüğümden ve Kent konseyi başkanının görevlerini yerine getirmediğini düşündüğümden dolayı Ergene ve Ergeneli hemşehrilerim için Kent Konseyi Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum
Kent Konseyinin görevleri sadece çevre sorunlarını dile getirmekten ibaret değildir. Çevre sorunlarının yanısıra, bölgemizde bulunan spor kulüplerinin, Ergene’de ikamet eden vatandaşların dertlerini, sosyal yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını, derneklerin taleplerini belediyeye veya kaymakamlığa ileterek çözüm kanalı bulmalıdır. Sorunları dile getirmek ne yazık ki yeterli değildir, kent konseyinin asli görevi bu sorunlara gerekli mercilere iletmek, gerekirse çözüm önerisinde bulunmaktır.
Mevcut Kent Konseyi başkanı sorunları dile getirmekte başarılıdır fakat şimdiye kadar hiçbir sorun çözüme ulaştırılamamıştır.
Kent Konseyi bütün derneklerin çatısıdır. Kent Konseyi başkanı mezhepsel, bölgesel ayrımlar yapamaz. Biz, ayrım yapmadan Kaymakamlık, Belediyemiz, tüm STK’larımız, derneklerimiz ve muhtarlarımız ile uyum içinde çalışacağız. Kent Konseyi’nin belediye meclis toplantılarında önerge verme yetkisi vardır. Bu güne kadar mevcut kent konseyi başkanı, belediye meclisine kaç kez katılmış, kaç kez önerge vermiştir? Biz, sizlere Ergene için çalışacağımızın, Ergene’nin sorunlarını siyaset olmadan meclise taşıyarak çözüm bulacağımızın sözünü veriyoruz.
30 Ekim 2022 tarihinde Ergene Kültür Merkezinde görüşmek üzere diyor, seçimin tüm bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Related posts

Leave a Comment