ÇİFTÇİLERİMİZ ELEKTRİK FATURALARINI AYLIK DEĞİL ÜRÜNLERİNİ SATTIĞINDA HASAT DÖNEMİ SONUNDA ÖDEYECEKLER.

Arzu eden çiftçilerimiz, bundan sonra elektrik faturalarını aylık ödemek yerine, hasat sonrasında yani ürünlerini satıp gelir elde ettikten sonra ödeyebilecekler.

Ziraat Bankamız bu imkândan yararlanmak isteyen çiftçilerimizin elektrik borçları için açacağı faizsiz kredinin tahsilini hasat döneminin sonunda yapacak. Hasat dönemine kadarki elektrik faturalarını çiftçilerimiz adına Ziraat Bankamız ödeyecek. Çiftçilerimiz de bankaya geri ödemelerini hasatlarını yapıp ürünlerini sattıktan sonra gerçekleştirecekler.

Çiftçilerimizin hiçbir ek maliyetleri, faiz giderleri olmayacak. Oluşan maliyetler, Hazine ve Maliye Bakanlığı’mız tarafından karşılanacak.

ÇİFTÇİLERİMİZİN GEÇMİŞ DÖNEM ELEKTRİK BORÇLARI GECİKME CEZASI UYGULANMADAN, ANAPARANIN DA BİR KISMINDAN FERAGAT EDİLEREK TAHSİL EDİLECEK

Çiftçilerimizin önceki dönemlere ait borçları da yine Ziraat Bankamız tarafından ödenecek. Geçmiş dönem borçları için çiftçilerimize 5 yıla kadar vade imkânı ve hiçbir faiz işletilmeden geri ödeme imkânı sunuyoruz.

Elektrik dağıtım şirketleriyle, çiftçilerimizin önceki dönem borçları için gecikme cezalarından ve hatta anaparanın bir kısmından da feragat etmeleri hususunda mutabakat sağladık. Çiftçilerimiz, elektrik dağıtım şirketlerimizin sunduğu tüm bu indirimlerden de yararlanacaklardır.

Saygılarımla

Mestan ÖZCAN

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı

Related posts

Leave a Comment