ÇOCUKLARDAN, SEVİMLİ DOSTLARINA ZİYARET

Çerkezköy Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde çocuklara hayvan sevgisi aşılamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla kentimizdeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerini Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde ağırladı. Etkinlikte, çocuklar barınağı gezerek hayvanları sevdi.

Çerkezköylü çocuklar, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ne özel düzenlenen etkinlikte Çerkezköy Belediyesi Veterinerleri eşliğinde hem hayvan barınağımızı gezdiler hem de minik dostlarımızla keyifli vakit geçirdiler. Çerkezköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe, kentimiz genelindeki okullardan çok sayıda öğrenci katıldı.

BU DUYARLILIĞI HAYATIMIZIN HER ANINA YAYMALIYIZ

Bütün canlıların bu dünyada yaşama hakkı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak çok önemli. Sokak hayvanlarını sahiplendirmek ve hayvan sevgisini güçlendirmek kapsamında bu gibi etkinlikleri çok önemsiyoruz. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için doğayı, hayvanları ve tüm ekolojik dengeyi korumalıyız. Hayvanları sadece 4 Ekim’de hatırlamak yetmez. Bu duyarlılığı hayatımızın her anına yaymalıyız” dedi.

BURASI ÇOK GÜZEL BİR YER

Çerkezköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kentimizin 19 farklı noktasında oluşturduğumuz besleme noktalarına periyodik olarak mama takviyesi yapıldığını sözlerine ekleyen Başkan Vahap Akay, etkinliğe katılan tüm çocuklara, hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.  Çerkezköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sevimli dostlarımızla vakit geçiren çocuklarımız, “Burası çok güzel bir yer. Çok eğlendik. Hayvanlar da çok güzel” diyerek etkinliğe katılmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Related posts

Leave a Comment