Sulama Kooperatifi Başkanları’ndan, KTSO Başkanı Soner Ilık’a “Hayırlı olsun” ziyareti

S.S. Kayalıköy Barajı Sulama Kooperatifi Başkanı Tacettin Kolay, S.S. Kırklareli Barajı Sulama Kooperatifi Başkanı Ufuk İn ile S.S. Kayalıköy Barajı Sulama Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Berberoğulları, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık’ı ziyaret ederek “Hayırlı olsun” temennisinde bulundular.

Ziyarette KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Meclis Üyeleri; Serkan Keser, Ahmet Eroğlu, Burak Özbasmacı ile Bahadır Sucoğlu’da yer aldı.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, S.S. Kayalıköy Barajı Sulama Kooperatifi Başkanı Tacettin Kolay, S.S. Kırklareli Barajı Sulama Kooperatifi Başkanı Ufuk İn ile S.S. Kayalıköy Barajı Sulama Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Berberoğulları’na ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Tarımın gelişmesinde Sulama Kooperatifleri büyük rol oynuyor”

Sulama Kooperatifleri’nin kırsal bölgelerde tarımın gelişmesi açısından çok önem arz ettiğini ifade eden Başkan Ilık; “Sulama kooperatifleri yer altı ve yer üstü su kaynaklarından organize olarak faydalanmak isteyen çiftçilerin ekonomik güçlerini birleştirerek kurdukları örgütlerdir. Sulama tesisi, birçok çiftçinin aynı su kaynağından (nehir, gölet, kanal, artezyen, kuyu v.b.) yararlanmalarını gerektiriyorsa, bu durumda, gerek her çiftçinin kullanacağı su miktarını gerekse su alma sırasını düzenlemek amacıyla bir sulama kooperatifinin kurulmasına gereksinme vardır. Sulama kooperatifleri, şebeke verimliliğini yükseltmekle ve sulama için gerekli olan yardımcı hizmetleri sağlamakla beraber, diğer tarım kooperatiflerinin görevleri arasında yer alan temin, tedarik ve pazarlama gibi hizmetleri de yerine getirerek çok amaçlı kooperatif olarak çalışmaktadır. Bu nedenle Sulama Kooperatifleri tarımın gelişmesinde büyük rol oynamaktadır” dedi.

Related posts

Leave a Comment