Helvacıoğlu, kıydığı nikahlarda nikah şekeri yerine kedi-köpek maması dağıttı, hayvan sahiplendirdi

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, kıydığı nikahlarda 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle nikah şekeri yerine kedi-köpek maması hediye ederken, nikahını kıydığını Meryem Aydın ve Mehmet Sağlam çiftine “Miniş” isimli kediyi hediye ederek, sahiplendirdi.

                Mustafa Helvacıoğlu, hayvan haklarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak adına kıydığı nikahlarda 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle nikah şekeri yerine kedi köpek maması dağıttığı ve hayvan sahiplendirdi.

                Ece Turan ve Kaan Eker çiftinin nikahlarını kıyan Mustafa Helvacıoğlu, çifte ve nikaha katılanlara kedi köpek maması armağan etti.

                Helvacıoğlu’nun nikahlarına katılmasının kendilerini onurlandırdığını dile getiren Turan, “Ayrıca nikahımızda mama dağıldığı. Bir farkındalık yaratılmış oldu. Katılımları için kendisine teşekkür ediyoruz. Çok mutlu olduk.” dedi.

KEDİ SAHİPLENDİLER

Mustafa Helvacıoğlu, Meryem Aydın ve Mehmet Sağlam çiftinin nikahına “Miniş” isimli kediyle geldi.

“Miniş’ isimli can dostumuzu hediye ediyoruz”

Meryem ve Mehmet çiftine sürpriz yaptıklarını ifaden eden Mustafa Helvacıoğlu, “Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle çiftimize ‘Miniş’ isimli can dostumuzu hediye ediyoruz, sahiplendiriyoruz. Günün anlamına yakışan bir nikah kıydık. Çiftimizden 2 kez ‘Evet’ aldık. Hem ‘Miniş’i sahiplendirdik hem de çiftimizin hayatlarını birleştirdik.”

Helvacıoğlu, kıydığı nikahın ardından Aydın ve Sağlam’a kediyi hediye ederek, sahiplendirdi.

“‘Miniş’ artık bizim hayat arkadaşımız”

Nikahta konuşan Meryem Aydın, heyecanlı ve mutlu bir gün yaşadıklarını belirterek, “Bize sürpriz oldu. Tatlı bir anı olarak kalacak.  ‘Miniş’ artık bizim hayat arkadaşımız ve hayatımızı birlikte sürdüreceğiz. Bir farkındalık yaratıldı. Çok mutluyuz. Nikah şekeri yerine kedi köpek maması dağıtılması da belki diğer çiftlere örnek olur. Yeni hayatımıza 3 kişi başlıyoruz. Bir cana el uzatabilirsek ne mutlu.” şeklinde konuştu.

Related posts

Leave a Comment