Öğrenciler Ergene Belediyesi Barınağında Bulunan Sevimli Dostlarını Ziyaret Ettiler

4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü münasebetiyle öğrenciler Ergene Belediyesinin Velimeşe mahallesinde bulunan sahipsiz hayvan geçici bakım evi ve rehabilitasyon merkezinde bulunan sevimli dostlarını ziyaret etti.

Ergene Belediyesi tarafından Velimeşe mahallesine kurulan Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezinde bulunan sevimli dostlarını önceki gün Mektebim Koleji, Aka Koleji, TED Koleji ve Özel Trakya Koleji öğretmen ve öğrencileri ziyaret etti. Öğrenciler bakım evinde bulunan sevimli dostları ile bir araya gelme fırsatı yakalarken, Ergene Belediyesi Veteriner Hekimi tarafından öğrencilere barınak gezdirildi ve barınak hakkında bilgiler verildi.

Ergene Belediyesi Veteriner Hekimi Ahmet Sezer, “2016 yılında aktif olarak hizmet vermeye başlayan geçici bakım evimizde kurulduğu günden itibaren 4000 civarında sahipsiz hayvanımızın sağlık ihtiyaçlarını karşıladık ve karşılamaya da devam ediyoruz. Barınağımız 6 bölümden oluşup toplam 200 köpek kapasiteli olarak 14 dönüm proje alanı içerisinde 3 dönümü aktif olarak kullanılmaktadır. Sokakta bitkin düşmüş, terk edilmiş bakımsız canlılarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ekip ve ekipmana sahibiz. Barınağımızda ziyaretçilerimize sokak beslemesi ve sokak hayvanlarının bakımı konusunda teknik bilgiler verilmektedir, bunun yanında ayrıca sevimli dostlarımızın sahiplendirmelerini de yapıyoruz” dedi.

Ergene Belediyesi Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezine kuru mama bağışında bulunan ve sevimli dostlarıyla güzel vakit geçiren öğrenciler en kısa zamanda öğretmenleri ile tekrar buraya gelmek istediklerini belirttiler.

Related posts

Leave a Comment