YENİ YAŞAM ALANLARI KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

Çerkezköy Belediyesi olarak bir yandan kentine yeni yaşam alanları kazandırmaya bir yandan da mevcut park ve yeşil alanları yenilemeye devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, 2 yeni parkın yapımının ve 1 mevcut parkın da yenileme çalışmalarının tamamlandığını kaydetti.

DEMİRHAN SOKAK PARKI YAPIMINI TAMAMLADIK

Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yeni park ve yeşil alan yapım çalışmaları ile mevcut parklardaki yenileme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Fatih Mahallesi Demirhan Sokak’ta 900 metrekarelik alanda yeni park yapım çalışmalarımızı tamamladık. Oturma ve dinlenme alanlarının oluşturulduğu parkımıza çocuk oyun gruplarımızı monte ettik. Peyzaj çalışmalarının da tamamlanması ile birlikte Demirhan Sokak Parkı’mızı mahalle sakinlerimizin kullanımına sunduk” dedi.

İRGİN SOKAK PARKI’NI MAHALLE SAKİNLERİMİZİN KULLANIMINA AÇTIK

Bir diğer yeni yaşam alanının ise Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi İrgin Sokak’ta oluşturulduğunu ifade eden Başkan Vahap Akay, “Bin 306 metrekarelik alana sahip İrgin Sokak Parkı’nda çocuk oyun alanı, fitness alanı ve dinlenme alanları oluşturduk. Çocuklarımız ve gençlerimiz için 3 potalı bir basketbol sahası da yaptığımız parkımızdaki çalışmalarımızı peyzaj ve aydınlatma işlemleri ile tamamlayarak parkımızı mahalle sakinlerimizin hizmetine açtık” açıklamalarında bulundu.

RECAİ KUTAN PARKIMIZI YENİLEDİK

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarının bir diğerinin ise Kızılpınar Atatürk Mahallesi Erdem Sokak’ta bulunan Recai Kutan Parkı’nda gerçekleştirildiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “2 bin 263 metrekare alana sahip parkımızda çocuk oyun alanları yaptık, oturma ve dinlenme alanları ile fitness alanı oluşturduk. Aydınlatma ve peyzaj çalışmaları ile Recai Kutan Parkı’mızdaki yenileme çalışmalarımızı da tamamladık” dedi.

Related posts

Leave a Comment