CUMHURİYET BAYRAMI ŞARKÖY’DE COŞKUYLA KUTLANDI

Şarköy Belediyesi, tarihimizin en şerefli ve gururlu günlerinden Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümüne özel etkinlikler düzenledi. Cumhuriyet Meydanı’nda resmi kutlamalarla başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, Cumhuriyet Alayı ve Sevtuğ KASAPBAŞOĞLU konseri ile devam etti. Her kesimden ve her yaştan binlerce vatandaşın katıldığı etkinlikler büyük bir coşku ve gurur içerisinde gerçekleştirildi. Cumhuriyetin değerlerine sıkı sıkıya bağlı olduklarını gösteren Şarköylüler, bayram coşkusunu kentin dört bir yanına taşıdı.

RESMİ KUTLAMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına 28 Ekim’de Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlandı. 29 Ekim Cumartesi günü kutlama programına meydanda devam edildi. İlçe Kaymakamı Sayın Hakan KILINÇKAYA, Belediye Başkanı Sayın Alpay VAR ile birlikte tören alanında bulunan halkın bayramını kutladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi. Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri Nehir ZAİM,Tuana ÇOLAK ve Dinçer ABASİZ günün anlam ve önemiyle ilgili şiir ve kompozisyonlarını okudu. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ardından Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan jimnastik,dans, müzikli korogosterisi sergilenerek program son buldu.

CUMHURİYET SEVDALISI BİNLERCE ŞARKÖYLÜ BAYRAM COŞKUSUNA ORTAK OLDU

Şarköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler, ülkemiz ve milletimiz için oldukça değerli olan günlerin birlik, beraberlik içerisinde büyük bir coşkuyla kutlanmasına zemin hazırlıyor. Özel günlerde yaptığı etkinliklerle adından söz ettiren Şarköy Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın Şarköy’de büyük bir gurur ve heyecanla kutlanmasını sağladı. Bu kapsamda; etkinlikler saat 19:00’da Şehitlik Parkından hareket eden Cumhuriyet Alayı programıyla başladı. Cumhuriyet sevdalısı binlerce Şarköylü vatandaşın katılımıyla gerçekleşen Cumhuriyet Alayı kentte Cumhuriyet coşkusunun yayılmasını sağladı. Vatandaşlar ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla, Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkacaklarını haykırarak görkemli bir yürüyüşe imza attı. Oldukça renkli görüntülere sahne olan Cumhuriyet Alayı yürüyüşünün ardından, Cumhuriyet Meydanı’nda Sevtuğ KASAPBAŞOĞLU konseri başladı. Sevilen sanatçının şarkılarına eşlik eden vatandaşlarımız, Cumhuriyet Bayramı’nın heyecanını doyasıya yaşadı. Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen etkinlikler Cumhuriyet Bayramı’na yakışır unutulmaz görüntülere sahne oldu. Konser esnasında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Belediye Başkanı Alpay VAR, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.

Başkan VAR, ‘’CUMHURİYETİN DEĞERLERİNİ SONSUZA DEK YAŞATACAĞIZ’’

29 Ekim 1923’ün şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Sn. Alpay VAR, ‘’ Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek adına başlattığı milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir mücadelenin ve zaferin sonucudur. ‘’Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’’ diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz ve olmaya devam edeceğiz. Ne mutlu bize ki insan onuruna ve yaradılışına en yakışır rejim olan Cumhuriyet bize emanet edilmiştir. Milletimiz için hayati öneme sahip olan bu değer, bizim için vazgeçilmez bir mirastır. Bizlerde Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkarak, vatandaşlarımız için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin kalesi olan Şarköy’ümüzde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle vatandaşlarımızın bayram coşkusuna ortak olduk. Bugün burada etkinliklere katılarak Şarköy’de Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk sevgisinin sonsuza dek süreceğini gösteren hemşehrilerimize en içten duygularla teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; bu aziz yurdu bize vatan yapan, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü için toprağa düşen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet bayramını kutluyorum’’ dedi.

Related posts

Leave a Comment