Ergene Belediyesi Pancar ve Pekmez Festivali Şenlik Havasında Geçti

Ergene Belediyesi tarafından bu sene ilki düzenlenen Pancar ve Pekmez Festivaline vatandaşlar yoğun bir ilgi gösterirken festivalde düzenlenen konserlerle muhteşem bir gece yaşandı.

Ergene Belediyesi tarafından bu sene ilki düzenlenen Ergene Belediyesi Pancar ve Pekmez Festivali şenlik havasında gerçekleşti. Festival alanına kurulan temsili kazanda gündüz yakılan pancarlar pekmez haline dönüştürülerek pancar pekmezinin nasıl yapıldığı festivale gelen vatandaşlara gösterildi. Festivale gelen vatandaşlara ayrıca Ergene Belediyesi tarafından pişi ve pancar pekmezi ikramında bulunuldu.

Pınarbaşı mahallesinde düzenlenen Ergene Belediyesi Pancar ve Pekmez festivaline Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Ergene’de bulunan siyasi parti başkan ve yöneticileri, Ergene Belediye Başkan Yardımcıları, Ergene Belediye Meclis Üyeleri, Sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, mahalle muhtarları ve yüzlerce vatandaş katıldı. Festivalde ayrıca karavan ve çadırları ile doğaseverler için kamp alanı da düzenlendi.

Ergene Belediyesinden Çok Memnunuz

Karavancılar için oluşturulan kamp alanını Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ile birlikte festival bölgesinde gezerek karavancı ailelere hoş geldiniz dileklerinde bulundular. Ergene’ye Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden gelen karavancılar Ergene Belediyesi tarafından kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı çok memnun kaldıklarını, yeme içme, su ve elektrik ihtiyaçlarının Belediye tarafından karşılandığını belirterek düzenlenen bu güzel festivalde yer aldıklarından dolayı çok mutluluk duyduklarını belirttiler. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel geçtiğimiz sene yılbaşında da Pınarbaşı mahallesinde karavancılar için oluşturulan kamp alanına bu sene de karavancıları davet ederek yeni yıla girerken sizler için oluşturulan bu kamp alanına tüm karavancılarımızı davet ettiğini belirtti.

Festival saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlarken Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel kürsüye gelerek açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun idare, Cumhuriyet idaresidir diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Büyük bir coşku içinde kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türk ulusunun en büyük bayramlarından biridir. Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği çağdaş uygar ülke olma yolunda laik, demokratik Cumhuriyet rejimi ile kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir. Bizi aydınlık geleceğe taşıyan bu inançla Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum. Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor tüm vatandaşlarımı sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Modern Bir Ergene İnşa Ettik

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel modern bir Ergene inşa ettiklerini belirterek, “Ergene’de göreve geldiğimiz ilk gün itibariyle ilçemizin en büyük sorunlarından biri olan yol sorununu ele aldık. Belediyemizin yapmış olduğu alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız ile bu sorunu ortadan kaldırdık.  İlçemizde çok az bir yerde yol sorunu kalsa da 2023 yılında bunları da tamamlayacağız. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarımızın yanı sıra eğitim, sağlık, spor alanlarında da hizmetler yaptık yapmaya da devam ediyoruz. Özellikle şunu belirtmek isterim ki bu sene ilk altı aylık dilim içinde altı büyük yeni projemizin açılışını gerçekleştirerek Ergenemize yeni kalıcı eserler kazandırdık. Bu kalıcı eserlerimizin en yenisinin açılışını dün Velimeşe mahallemizde gerçekleştirerek Tekirdağ’ın en büyük ve en modern halk ekmek fabrikasını hizmete açtık. Saatte iki bin ekmek üretim kapasitesine ait fırınımızda el değmeden üreteceğimiz en lezzetli, en kaliteli ve en ucuz ekmekleri halkımızın sofralarıyla buluşturacağız” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in konuşmasının ardından sahneye Cem Vatansever ve ekibi çıktı. En güzel parçalarını Ergene halkı için söyleyen Cem Vatansever ve ekibinin ardından ünlü ses sanatçısı Şafak Sönmez sahne aldı. Şafak Sönmez birbirinden güzel parçalarını seslendirdiği konserde davetlilerin büyük beğenisini kazandı. Konserlerin ardından Pınarbaşı mahallesinde vatandaşların katılımıyla Fener alayı düzenlenerek program son buldu.

Related posts

Leave a Comment