Ergene’de Tır ve Kamyonlar denetlendi

Ergene İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, ağır yük taşıyan araç kazalarının önlenmesine yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler, günün belirli saatlerinde ilçe geleninde uygulama yaparak, sürücüler uyarıldı.

Vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren polis ekipleri, trafik kazalarının önlenmesi için de uygulama ve kontrollülerine aralıksız devam ediyor.

UYGULAMA YAPILDI

Bu kapsamda, Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü’nün koordinesinde, il genelinde ağır yük taşıyan kamyon ve tır gibi araçlar üzerinde uygulama yapıldı. Ergene İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, bu kapsamda Ergene İlçesi Sağlık mahallesi Ergene Kültür merkezi önünde Edirne Caddesi Ergene – Çorlu yolunda denetim gerçekleştirdi.
Burada ekipler, takograf, tonaj, branda ve araç evraklarını kontrol etti. Ekipler, ayrıca sürücüleri, trafik kurullarına uymaları konusunda da uyardı. 

EVRAKLAR KONTROL EDİLDİ

Ergene İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amiri Halil Ziya MUTLU, denetimle ilgili yaptığı açıklamada, amaçlarının yük taşıyan araç sürücülerini bilgilendirerek, kural ihlallerinin önüne geçerek kazalarının önlenmesi olduğunu ifade etti. Trafik Denetleme Büro Amiri Halil Ziya MUTLU, “Tedarik zincirinin önemli halkasını oluşturan yük taşıyan araçlar trafikte büyük ölçüde yer almaktadır. Karayollarında yük taşıyan araç şoförlerinin yaptıkları kural ihlalleri trafiği olumsuz etkilemektedir. Bu tür araçların karıştıkları kazaların sonuçları daha şiddetli ve ağır olmaktadır. Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü olarak il genelinde eş zamanlı ve koordineli olarak yaptığımız denetimlerde amacımız yük taşıyan araç sürücülerini bilgilendirerek kural ihlallerini dolayısıyla kazaları önlemektir. Yaptığımız denetimlerde takograf, tonaj, branda, evrak gibi konularda inceleme yapıldı. Ayrıca denetim esnasında sürücülerin bir müddet dinlenmesini, yapacağı yolculukta güvende olması amaçlandı.” dedi.
Trafik Denetleme Büro Amiri Halil Ziya MUTLU, ilçe genelinde denetimlerin sürekli yapıldığını ve devam edeceğini aktardı.

Related posts

Leave a Comment