ERGENE İLÇESİ ULAŞ MAHALLESİ SAKİNLERİ MAHALLE SORUNLARI VE HİZMETLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTILAR.

Ergene ilçesi ulaş mahallesi sakinleri sosyal medya hesaplarından alamadıkları hizmetler hakkında sistem dolu paylaşımlarda bulunarak hizmet istediklerini dile getirdiler. Bu paylaşımın ardından Ergene İlçesi Eski Belediye Binası önünde ulaş mahallesi sakinleri olarak toplanarak gazetemize bir röportaj verdiler.

Ergene İlçesi Ulaş mahallesi sakinleri adına Erhan Kartal Konuşmasında; Sekiz seneden beri Ergene Belediyesi var. Sağlık Mahallesinde Kültür Merkezi, Beren Çocuk evi, Taziye Evi, Cemevi, Aşevi, Seyit onbaşı Parkı, Zübeyde Hanım Parkı vs. Velimeşe Mahallesinde Spor Salonları, Göl Cafe, Kapalı Spor Salonu, Ekmek Fırınları, Çilek Tarlası, Lavanta Tarlası, Kır Kahvaltı bahçeleri vs. Marmaracık da Atatürk Evi, Göl Restaurant, hepsi burada.

Biz burada Ulaş olarak bir tane hizmet almadık. Sekiz senedir bir meydan yolumuz var. Bir tane Ulaş’a giriş çıkış yapılmadı. Gençlerin takılabileceği kahveden başka ne hizmet var. Bizim ulaşımıza hizmet nerede? Ama ulaş da yer yok diyor. Ben onlara yer sayayım. Hizmet Binası HAZİNENİN, Avcılar Kahvesinin yeri HAZİNENİN, Aşağıda Parkın yanı var HAZİNENİN, İtfaiyenin garajı HAZİNENİN, Belediyenin yanındaki park HAZİNENİN, Su Depolarının olduğu yer HAZİNENİN bunların bir tanesini tahsisini istedi mi? Kamulaştırdı mı? Hizmet verdi mi? Seçimde kapı kapı gezdi. Namus sözün vardı senin ulaş’a nerde namus sözün. İmar zaten A’dan Z’ye kapalı onu geçiyoruz zaten.

Ama burada daha bir şey söylemek istiyorum. Bu zırlı alışveriş merkezinin yanında 12 katlı bir bina var. Herkes orada üç kat yaparken Erdoğan Toprak Ankara da Genel Başkan Yardımcısı on iki kat yaptı. Oraya umarım anlaşılmıştır. Ulaş mahallesi bakırca mahallesinden daha berbat kaldık. Bir tane hizmet getiremedik. Muhtarımda sizlere vatandaş için neler yaptığını sizlere anlatır zaten diyerek sözlerine son verdi.

Ergene İlçesi Ulaş mahallesi sakinlerinin adına konuşan Erhan Kartal’ın ardından Ergene İlçesi Ulaş Mahalle Muhtarı Ersin Çabuker Konuşmasında; Ben buraya davet üzerine geldim. Vatandaşın her sorununu ilgili mercilere aktarıyoruz. Muhtarlık görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Vatandaş hangi konuda talebini getirdiyse muhtarlık olarak köprü vazifesi görüyoruz. Bunun yanında vatandaşlardan gelen talepleri ilgili mercilere gerek sözlü, gerek çalıştay da ve gerek yazılı olarak ilgili yerlere taleplerimizi iletiyoruz. Onun haricinde bu zaten büyükşehir yasasıyla muhtarlığın görev ve yetkileri, sorumlulukları değişti. Temsil noktasında ulaş mahallesini her platformlarda layık ile hakkıyla temsil ettiğimi düşünüyorum. Bununda Kanaat’ını vatandaş veriyor. Benim gözümde bir tane tahsis istenen yer var. Yazlık Düğün Salonun olduğu yer orası da hazinenin yeri ama burada vatandaş ama iyi ama kötü bir hizmet alıyor. Burada kimsenin savunuculuğunu da yapmıyorum. Hizmet anlamında hiçbir yerden hizmet alabiliyor muyuz alamıyoruz.  Bu sadece bizim ulaşla alakalı değil. Eksikleri tartışıyoruz. Yarın bu konuşmaların üzerine bir proje tanıtımı yapılacak diye bir konu yok. Yapılan çalışmalar var. Bu zamana kadar seçimi beklemek zorunda mıydı. Beklememek zorundaydı. Meclis üyesi Gülsun Şengül ablamda burada zaman zaman oda şahit olmuştur. Ulaş ile ilgili sıkıntılarımızı, taleplerimizi yani seçime gidiyorsun. Vatandaşın seçiminle hizmet adına koltuğa oturuyorsun. Benim de söylediğim şuydu Buradan da oy potansiyelin varsa bu vatandaşlar sana oy verdiyse bizde bunun karşılığında hizmet olarak bekliyoruz. Bu her platformda Tekirdağ Büyükşehir Muhtarlar Çalıştay’ında her  şekilde dile getiriyorum. Diyerek konuşmalarına son verdi.

Ulaş Mahallesi Muhtarı Ersin Çabuker’in ardından AK Parti Ergene Belediye Meclis Üyesi Gülsun Şengül konuşmasında; Hazine yerlerini tahsis etmiyoruz deyip belediye ait bir arazisi yok, Sosyal Tesis yapılacak bir alanı yok deyip geçiyor. Orada da yoktu ama çözüm buldu. Devlet Kurumuysan çözümsüz olamazsın bir alternatif üretmek zorundasın. Bizler ana cadde de sıkışıp kalmış durumdayız. Nüfusumuz devamlı ilerliyor bu alışveriş merkezleri yetersiz yeterli bile olmuyor. İmar planlarına yakın yerlerde bir nebze ilerlememiz lazım bunlar için etap etap imar açılması lazım bunları yapabilirsin. Devlet Kurumu olarak karar merci sensin burada bir çözüm üretebilir. Dediğiniz gibi Ulaş Çamlığı, hatta kreş yapılmayı düşünüyordu. Mesela inanın kendi yerlerini ve devletinin olduğundan bile farkında değiller. Kreş alanında mahkemelik bir alan çıktı. Proje yalan oldu, gitti proje yoksa bunun projesi çizilmemiş miydi. Düğün Salonu projesi çizilmiş diyorsunuz. Ben bir sürü proje gördüm 2014 yılından bu yana çizilen bir sürü proje var. Bir sürü projeye de o kadar maliyetler harcanıyor ki.

Pazartesi Pazar sokağımız var. Pazar sokağımızda alışveriş yapan ablamız bacımız burada bir tane tuvalet ihtiyacını giderecek bir yeri bile yok. Lavabo ihtiyacı var ama hizmet yok. Parklar görmüş olduğunuz tuvaletler demir kapılı fakat hepsi kapalı. Pazar sokağının başında bir kulübe var. Oda eski belediye başkanı Kenan Demiray zamanında kalma bizim için yapılmış ama onunda ne kapısı var, ne camı var. Versinler birisine sabahları işçilere kahve, çay simit satsın.

Ulaş Mahallesin sakinleri sırayla konuşmalarına devam ederken bir ulaş mahallesi sakinlerinden her mahalleye bir şeyler yapılıyor da neden ulaş’a bir şey yapılacağı zaman sorunlar ortaya çıkıyor. Seçim geldiğinde bizlere söz verdi.  Oyu verin hemen imar açacağız dedi. Yerleşim yapacağız dedi. Peki şimdi bu sözler nerde ? Namus Sözü var. Beş sene geçti. Sen zaten sekiz senedir ulaşın içini düzeltemedin ki imarları düzeltesin. Seçimlerde kapı kapı oy toplamaya gezerken verdiği sözlere ne oldu. Diyerek konuşmalarına söz verdiler.

Related posts

Leave a Comment