Obezite Cerrahisi ile 16 Yaş Gençleşti!

Özel Çorlu Vatan Hastanesinde Sleeve Gastrektomi ameliyatı olan Çiğdem Çakan ameliyat sonrasında 95 kilodan 63 kiloya düşerek daha konforlu ve sağlıklı bir yaşama kavuştu.

Başhekim Yardımcısı ve Genel Cerrahi Uzmanı  Op.Dr.M.Önder DOLAP ‘’1 sene önce hastanemizde Sleeve Gastrektomi ameliyatı olan hastamız Çiğdem Hanım, 95 kg ile hastanemize başvurdu. Uzun zamandır fazla kilolarından şikayetçi olan 35 yaşındaki hastamız daha sağlıklı bir yaşam için kilo vermek istediğini belirtti. Operasyon öncesi denemelerine rağmen kilo veremediğini dile getirdi. Başarısız olan diyetlerin ardından hayat kalitesini arttırmak adına obezite cerrahisini araştırmaya başlayan hastamız, araştırmaları sonucunda polikliniğimize başvurdu.

Vücut kitle indeksi ölçülen hastamıza Sleeve Gastrektomi operasyonu önerildi. Yapılan muayene ve tetkiklerin ardından ameliyata engel bir durumu bulunmayan Çiğdem Hanım’a başarılı bir şekilde Sleeve Gastrektomi yapıldı. Ameliyat sonrası için hastaya Beslenme ve Diyet Uzmanımız Dyt. Çiğdem Kıral tarafından beslenme listesi oluşturuldu. Sağlıkla hastanemizden taburcu olan hastamız, 1 sene sonra kontrol muayenesine geldiğinde, güncel ölçümleri yapıldı. Hastamızın 95 kilodan 63 kiloya düştüğü, yağ oranının %42den %26 ya düştüğü gözlemlendi. 35 yaşındaki hastamız Çiğdem Hanım operasyon öncesi ölçümleri yapıldığında beden yaşının 46 olduğu gözlemlenmişti. Güncel ölçümde ise beden yaşının 30 ’a düştüğü ölçüldü. Hastamız yaşam kalitesinin şimdiden arttığını, daha konforlu ve sağlıklı bir yaşama başladığını belirtti. ’’dedi.

Related posts

Leave a Comment