‘’ÇAĞLA NUR UÇAR HASTA KABULÜNE BAŞLADI’’

Uzunköprü ilçemizde Çağla Nur kızımızın adını yaşatacak olan, açılışını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık’ın teşrifleriyle gerçekleştirdiğimiz ‘’Çağla Nur Uçar Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’’ hizmet vermeye, hasta kabulüne başladı. Sosyal sorumluluk bilinci ile desteklerini esirgemeyen başta Uçar ailesi olmak üzere tüm hayırseverlerimize hemşehrilerimiz adına bir kez daha teşekkür ediyorum.

‘’YADES PROJESİNE 36 MİLYON TL DEN FAZLA FİNANSMAN’’

Büyüklerimiz geleneğimizde ve toplumumuzda bizler için çok kıymetli ve değerli bir yere sahiptir.  Tecrübeleri ile toplumumuza ışık tutan yaşlılarımız, bizlere duaları ile en büyük desteği veriyorlar. Öncelikli hedefimiz tüm yaşlılarımızın ailelerinin yanında onlarla birlikte vakit geçirmeleri. Bu kapsamda 2016 yılında uygulamaya başladığımız ve halen devam eden Yaşlı Destek Programımız (YADES) ile hizmete ihtiyaç duyan yaşlılarımıza yaşadıkları mekânlarda ihtiyaç duydukları konularda destek veriyoruz. YADES Projesi için 36 milyon liranın üzerinde finansman sağladık, 31 ilimizde 55 farklı proje ile 53 bin hanede toplamda 104 bin yaşlımıza ulaştık.

Ama birçok sebepten dolayı her yaşlımızın ailesinin yanında kalmasının mümkün olmadığı durumlar söz konusu olabiliyor.

Böyle durumlar için de büyüklerimize kurumsal yatılı yaşlı bakım hizmetlerimizle destek oluyoruz.

‘’27 BİN 174 YAŞLIYA DESTEK’’

2002 yılında bakanlığa bağlı huzurevi sayısı 63 iken 2022’de bu sayıyı 166 ya yükselttik.

2002 yılında bakanlığa bağlı huzurevlerinin kapasitesi 6 bin 477 iken, 2022’de 17 bin 349’a çıkardık.

Kamu ve özel olmak üzere toplamda 27 bin 174 yaşlımıza bakım hizmeti sunuyoruz.

Sosyal Devlet Güçlü Millet anlayışımız ile kadın, çocuk, genç, yaşlı engelli ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz.

Related posts

Leave a Comment