Şanlı Tarihini Sahneye Taşı Liselerarası Tiyatro Yarışması başvuruları başladı

Süleymanpaşa Belediyesi, geçtiğimiz yıl ilki yapılan, liselere yönelik olarak “Şanlı Tarihini Sahneye Taşı” temalı tiyatro yarışması düzenliyor.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından “Şanlı Tarihini Sahneye Taşı” sloganıyla ilçede faaliyet gösteren liseler arasında düzenlenen tiyatro yarışması, 5 farklı kategoride gerçekleştirilecek. Ekipler diledikleri kategoride bir eser sahneleyebilecek.

BEŞ KATEGORİDE DÜZENLENİYOR

Süleymanpaşa ilçesinde öğrenim gören lise öğrencilerinin sosyal, kültürel, tarihsel ve sanatsal gelişimlerine katkı sağlamak, sahne sanatlarına ilgisini arttırmak, yeteneklerini sergilemelerine olanak sunmak ve okullar arası iletişimi artırarak bilgi ve sevgi paylaşımını tesis etmek gibi amaçlarla düzenlenen tiyatro yarışması, 57. Alay Kahramanlarını Sahneye Taşı, 15 Temmuz Kahramanlarını Sahneye Taşı, Rumeli Fatihi Süleyman Paşa’yı Sahneye Taşı, Ertuğrul Firkateyni Kahramanlarını Sahneye Taşı ve Balkan Göçlerini Sahneye Taşı isimli kategorilerde yapılacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 6 OCAK

Yarışmaya katılım, özgün eser (tiyatro metni yazılarak) ya da bir yazarın kategorilerden birine uygun eserinin sahnelenmesi şeklinde olabilecek. Her lise sadece bir oyunla yarışmaya katılabilecek. Oyunlar en az 20, en çok 40 dakika arasında olacak. Başvurular için son tarih ise 6 Ocak 2023 olarak belirlendi.

Yarışma 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü içine alan haftada gerçekleştirilecek. Yarışmada dereceye giren okulların öğrencilerine çeşitli ödüller verilecek.

Related posts

Leave a Comment