Trakya Belediyeler Birliği Üye Belediyeleri Buluşturmaya Devam Ediyor

Trakya Belediyeler Birliği’nin yerel yönetimlere bağlı birimleri bir araya getirdiği “Belediyecilik Buluşmaları” devam ediyor.

Trakya Belediyeler Birliği tarafından yerel yönetimlerin hizmet kalitesinin arttırılması, iyi uygulamaların paylaşımı ve yaygınlaştırılması, kolektif çalışma ortamları oluşturulması amacıyla organize edilen mesleki deneyim paylaşımı ve istişare toplantısı birlik üyesi belediyelerin Zabıta birimlerine yönelik olarak Çorlu Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

YENİLİKÇİ VE KALİTELİ HİZMET ANLAYIŞI

Trakya Belediyeler Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak programla ilgili yaptığı açıklamada; “Trakya Belediyeler Birliği olarak yerel yönetimler adına yenilikçi ve kaliteli hizmet anlayışıyla çok önemli işlere imza atmaya devam ediyoruz. Birliğimiz tarafından gerçekleştirilen Belediyecilik Buluşmaları konulu toplantılarımızın hayırlı olmasını diliyorum. Trakya Belediyeler Birliği son dönemde online ve yüz yüze olarak 200 civarı gibi oldukça yüksek sayıda eğitim toplantıları düzenledi. Bu buluşma organizasyonu da bu çalışmalarımızın bir parçası. Belediyelerimiz için düzenlediğimiz bu programların son derece önemli ve faydalı etkinlikler olduğundan yanayım. Üye belediyelerimizden gelen güncel mevzuata ilişkin konu taleplerini öncelikli olarak değerlendirmeye alıyoruz ve buna göre programımızı yapıyoruz. Bu tür faaliyetlerin etkin biçimde gerçekleştirilmesi için emek sarf eden başta yönetim kurulumuz olmak üzere birlik müdürümüzü ve ekibimizi kutluyorum. Düzenlenen tüm programların yerel yönetimlerimiz ve personelimiz için faydalar sağlamasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

HEP BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ BELEDİYECİLİK

Toplantının açılış konuşmasını yapan Birlik Müdürü Cemal Ogün Kürümoğlu, konuşmasına Birlik Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın katılımcılara selamlarını ileterek başladı.

Kürümoğlu konuşmasında; “Programa ilgi gösteren kıymetli müdürlerimize ve personelimize teşekkür ediyorum. Trakya Belediyeler Birliği olarak, “Hep Birlikte Daha Güçlü Belediyecilik” vizyonumuz ile programımızın ana teması olan “Belediyecilik Buluşmaları” organizasyonumuza Çorlu Belediyemiz ev sahipliğinde devam ediyoruz. Yerel yönetimlerimiz arasında iyi uygulamaların yaygınlaştırılması, deneyim ve bilgi paylaşımında bulunulması ve yerel yönetimlerimizin hizmet kalitelerinin artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla planladığımız istişare buluşmalarımızı farklı meslek grupları ve müdürlüklerimizin de katılımıyla bölgemize bağlı il veya ilçelerimizde sürdürmeyi planlıyoruz. Bugün de siz değerli Zabıta personelimizle mesleki deneyimlerimizi, analizleri, ihtiyaçları ve çözüm önerilerini değerlendireceğiz. İlgi ve katılımlarınız bizleri çok mutlu ediyor. Misafirperverlikleri için Çorlu Belediyemize de çok teşekkür ediyorum. Tekrar hepiniz hoş geldiniz.” ifadelerini kullandı.

KOMİSYON OLUŞTURULDU

Toplantıda; Trakya Belediyeler Birliği üyesi belediyelerin Zabıta birimlerine bağlı personelinin kurumsal analizleri, ihtiyaçları, öneri ve talepleri ile ilgili istişarede bulunuldu.

Toplantıya katılan üye belediyelerde görevli Zabıta personeli arasından seçilen, beş kişiden oluşan bir değerlendirme komisyonu kuruldu.

Trakya Belediyeler Birliği Müdürü ve Şarköy Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Ogün Kürümoğlu, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Öztürk, Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Doğan, Birlik üyesi belediyelerinin Zabıta birimlerine bağlı müdür ve görevlileri toplantıya katılım sağladı.

Related posts

Leave a Comment