Ergene Belediyesi Misinli Tarhana Festivali Düzenledi

Ergene Belediyesi tarafından Misinli mahallesinde tarhana festivali düzenlendi. Festivalde misafirlere tarhana, turşu ve pişi ikramında bulunuldu.

Ergene Belediyesi tarafından Misinli mahallesinde Türk mutfağının geleneksel ürünlerinden biri olan tarhananın ön planda olduğu bir festival düzenlendi. Bu sene ilki gerçekleştirilen festivalin geleneksel hale dönüştürülerek her sene yapılacağı bilgisi verildi.

Misinli mahallesi düğün salonunda gerçekleşen festivalde misafirlere Ergene Belediyesi tarafından kazanlarda pişirilen tarhana çorbası ikram edildi. Çorbanın yanı sıra ayrıca turşu ve pişi ikramında da bulunuldu. Misinli mahallesinde düzenlenen festivale Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Belediye Başkan Yardımcıları Ayça Albayraktar, Yüksel Baydarlı, Mehmet Cebeci, Cumhuriyet Halk Partisi Ergene İlçe Başkan Vekili Ramadan Duran, Siyasi Partilerin temsilcileri, Ergene Belediyesi Meclis üyeleri, STK’lar, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ergene Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen Hanımeli Pazarında kurulan stantların ziyaretlerinin ardından Misinli Düğün Salonu içindeki konser programında festival devam etti.

Misafirler Muhteşem Bir Gece Yaşadı

Misinli Tarhana Festivaline katılan vatandaşlar yerel sanatçıların söylemiş olduğu birbirinden güzel şarkılara hep bir ağızdan eşlik ederek çok eğlenceli ve bir o kadar keyifli gece yaşadılar. Böylesine güzel bir festivali düzenlediği için başta Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirten vatandaşlar gelecek sene yine böyle güzel bir festival yapılmasını istediler.

Başkan Yüksel’e Teşekkür Ettiler

Misinli Tarhana Festivaline katılan davetliler ile yakından ilgilenen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Misinli Düğün salonunda ki misafirlerle tek tek sohbet ederek selam ve sevgilerini iletti.

Related posts

Leave a Comment