KADIN ÇALIŞMALARI ATÖLYESİ BAŞLIYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi, ‘Birlikte Güçlüyüz’ sloganı çerçevesinde kadın çalışmaları atölyesi projesi ile kadınların yanında olmaya devam ediyor.

Pandemi ile başlayan karantina döneminde evde geçirilen sürenin uzaması, kadınların bu süreçte ev içi emeğinin artmasıyla birlikte tükenmişlik duygusu, kaygı ve depresyonun hızla arttığı görülmüştür. Hayatın her döneminde kadınların yanında olmayı amaç edinen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi, bu ihtiyacı karşılamak ve kadınların sosyal alanda faaliyet göstermelerini sağlamak amacıyla ‘Birlikte Güçlüyüz’ projesini hayata geçiriyor.

Atölye çalışmaları ile benzer zorlukları yaşamış kişilerle bir araya gelinmesi hedeflenen proje kapsamında, iletişim, kadın hakları, toplumsal cinsiyet, sağlığı koruyucu davranışlar ile stres ve öfke kontrolü konularında atölye çalışmaları yapılacak. Proje ile, kadınların yaşadığı kentteki diğer kadınlarla etkileşimini kolaylaştırmak, yoğun göç alan bölgeye yeni taşınmış olan kadınların adaptasyonunu kolaylaştırıp aidiyet duygusunun güçlendirilmesi amaçlanıyor.

2021 yılında faaliyete başlayan ve şu ana kadar 8 grupta 80 kadınla bir araya gelen Kadın Çalışmaları Atölyesi, 2023 yılında da farklı zamanlarda açılacak gruplarla bölgede yaşayan kadınlara birçok alanda artı değer kazandırmayı hedefliyor. 18 yaş ve üstü kadınların ücretsiz katılabileceği atölye çalışmaları 8 hafta sürecek.

Atölye çalışmalarına katılmak isteyen kadınlar, 9 Ocak 2023 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kadın Danışma Merkezine giderek ya da 0 850 459 34 34 numaralı hattan dahili numara 3’ü tuşlayarak başvuru yapabilecek.

Related posts

Leave a Comment