BAŞKAN AKAY, CHP İL BAŞKANI NALLAR İLE ESNAF ZİYARETLERİNDE BULUNDU

CHP Tekirdağ İl Başkanı Volkan Nallar, beraberindeki partililerle birlik kentimizde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Belediye Başkanı Vahap Akay da CHP İl Yönetimine ziyaretlerde eşlik etti.

2023 UMUTLARIMIZIN YEŞERDİĞİ BİR YIL OLACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Volkan Nallar, İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar ve il yönetimi ilk olarak dün saat 12.30’da CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Nallar ve beraberindeki partilileri burada Belediye Başkanı Vahap Akay ve CHP Çerkezköy İlçe Yönetimi karşıladı. Cumhuriyetimizin 2’nci yüzyıla girdiği 2023 yılında herkese sağlık dileyen CHP İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, “2023 umutlarımızın yeşerdiği bir yıl olacak inşallah. Yerel seçimlerde gösterdiğimiz başarıyı genel seçimlerde de göstereceğimize inanıyoruz” dedi. CHP İl Başkanı Volkan Nallar’a da yeni görevinde başarılar dileyen Dönmez, “Hep birlikte el ele, kol kola çalışacağız. Bu seçim, millet ittifakının iktidar seçimi olacak” dedi.

HER ŞEY ÇOK GÜZL OLACAK

Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için gece gündüz demeden çalışmaya başladıklarını kaydeden CHP İl Başkanı Volkan Nallar ise “Söz verdiğimiz gibi ilk günden beri sahadayız. Bugün de Çerkezköy programımızı gerçekleştireceğiz. Başkanlarımızla beraber önce esnaf ziyaretleri gerçekleştireceğiz. Sonrasında da pazarda esnaf arkadaşlarla bir araya geleceğiz. Sokaktayız. Daha önce de çalışmalara katılıyorduk ama şimdi aktif olarak ilçe ilçe dolaşıp herkesle bir araya geliyoruz. Çerkezköy’e ve Başkanlarıma bana çıktığım bu yolda verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah her şey çok güzel olacak” ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMALAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR

CHP İlçe Teşkilatı ziyaretinin ardından Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP kafilesini makamında ağırladı. Kentimizde yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çalışmalar tam gaz devam ediyor. 30-31 Aralık’ta asfalt attık. Bugün hala asfalt atıyoruz. Allah’tan havalar güzel gidiyor. Şu anda Öztrak Caddesi’nde asfalt atılıyor. Nisan-Mayıs gibi Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi tamamen bitmiş olacak” dedi.

Belediye Başkanı Vahap Akay, “Atatürk Caddesi, meydan ve Öztrak Caddesi’nde içme suyu hatları, kanalizasyon hatları ve yağmur suyu hatları değişti. İşin hızıyla ilgili zaman zaman eleştiri alıyoruz. Vatandaş ve esnaf da tabi ki bu konuda sıkıntılı ve dertli. Ama Çerkezköy’ün iki ana damarında geleceğe dönük bütün altyapı işlerini Büyükşehir Belediyesi tamamlamış oldu. Biz de Çerkezköy Belediyesi olarak ciddi bir proje hazırlığı yaptık. Özenerek malzemeleri seçtik. Üstyapı çalışmalarımız da hızla devam ediyor” diye konuştu.

PİYASALAR ALT ÜST OLDU

Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi çalışmalarına 2021 yılı Ağustos ayında başladıklarını söyleyen Başkan Akay, “İşe başladığımızda betonun metreküpü 200 liraydı. Şimdi bin 400 lira oldu. Vatandaşın bizi eleştirmek en doğal hakkı ama iktidar partisinin ilçe başkanı ya da il başkanının hiçbir şey konuşmaya hakkı yok. Yıldırım Beyazıt Mahallesi ve Kızılpınar Mahallesi’nde iki tane düğün salonu yapmak için üçüncü ihaleyi yapıyoruz fakat katılımcı bulamıyoruz. Fiyatlar, piyasa alt üst olmuş. Piyasayı bu hale getirenlerin çıkıp zerre bir kelime etmeye hakları yok.  Kimseye pabuç bırakacak halimiz de yok. Ne yaptığımızı biliyoruz” açıklamalarında bulundu.

ATATÜRK CADDESİ VE PAZAR YERİNDE ESNAF ZİYARETLERİ YAPILDI

Çerkezköy Belediyesi ziyaretinin ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İl Başkanı Volkan Nallar, Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez ve partililer Atatürk Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnaf ziyaretinin ardından Başkanımız Akay ve beraberindekiler Çerkezköy Kapalı Pazaryeri’nde Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Kasım Korkmaz ve dernek yönetimini ziyaret etti. Heyet, daha sonra pazar tezgahlarını gezerek Pazar esnafı ve vatandaşlarla sohbet ederek talep ve önerilerini dinledi.

Related posts

Leave a Comment