Keşan Belediyesi, 2022 yılında 88 milyon 401 bin TL bedelinde ihale yaptı

  • 2022 yılı içerisinde 66 adet ihale gerçekleştirdiklerini belirten Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, 2022’de gerçekleştirilen ve sözleşmesi imzalanan ihalelerin 19 adedin yapım, 27 adedin mal alımı ve 4 adedin ise hizmet alımı ihalesi olduğu kaydetti.

Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, 6 Ocak 2023 Cuma günü yaptığı açıklamada, 2022 yılında yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgilendirdi.

“İhalelerin toplam bedeli KDV hariç 88 milyon 401 bin 858,97 TL’dir”

2022 yılı içerisinde 66 adet ihale gerçekleştirdiklerini belirten Bayır, “İhalelerin toplam bedeli KDV hariç 88 milyon 401 bin 858,97 TL’dir. 2022’de gerçekleştirilen ve sözleşmesi imzalanan ihalelerin 19 adedi yapım, 27 adedi mal alımı ve 4 adedi ise hizmet alımı ihalesi. 16 ihale ise iptal edildi. 2022’de 610 adet doğrudan temin alımı yapılmış olup, bu alım sürecinde bin 739 adet teklif dağıtılmıştır. Yaptığımız bu çalışmayla 203 farklı firmaya ulaştık.” dedi.

Okullar, sivil toplum örgütleri, resmi kurumlara ait özel günler ile ulusal bayramlarda, vatandaşlara ücretsiz konser ve organizasyonların düzenlenmesinde sayıda stant, tribün ve sahne kurulması gibi alt yapı işlemlerini gerçekleştirdiklerini ifade eden Aytuğ Bayır, 2022 yılı içerisinde Keşan Belediyesi’ne ait 104 adet taşıt ve iş makinelerinden zamanı gelen araca fenni muayene, egzoz muayenesi ile araçların zorunlu mali sorumluluk sigortasını yaptırdıklarını dile getirdi.

Belediye makine parkında bulunan tüm araç, vasıta ve iş makinelerinin yedek parçasını tespit ederek, tamir bakım ve onarımını yaptırdıklarını dile getiren Bayır, tüm araç, vasıta ve iş makinelerinin ihtiyacı olan akaryakıt, madeni yağ, tespit ve temin ettiklerini, Kademede yıl boyunca araç ve iş makinelerinin tespit edilen arızalarını tamir edildi.

Aytuğ Bayır, 2022 yılı içerisinde Keşan Belediyesi’ne gelen 2 adet hibe ve 1 adet satın alınan aracın tescillerinin yaptırılarak demirbaş kayıtlarına geçirildiğini ifade ederek, Müdürlük bünyesinde bulunan kademe iş ocaklarının iş güvenliğine uygun hale getirilmek adına modernize ettiklerini söyledi.

Bayır; “Müdürlüğümüz kademe iş ocaklarında 19 adet çöp kamyonunun hidrolik sıkıştırmalı çöp kasaları tamiratları yapılmış olup; kurumumuz bu durumdan hem zaman kaybını önlemiş, hizmet aksamalarını engellemiş ve maddi olarak yüksek tutarlarda tasarruf etmiştir. Belediyemiz hizmet alanlarında müdürlüklerin ihtiyaçları doğrultusunda (154 iş emri) muhtelif demir doğrama işleri müdürlüğümüz kademesinde imal edilmiş, gerekli yerlere montajı yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.” şeklinde konuştu.  

Related posts

Leave a Comment