Başkan Yüksel’den 10 Ocak Gazeteciler Günü kutlaması

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yüksel gece gündüz demeden çalışarak halkın haber alma ve bilgi edinme hakkı için mücadele eden tüm basın mensuplarının gazeteciler gününü kutlayarak zorlu görevlerinde başarılar diledi.

1961 yılında gazetecilerin çalışma haklarına ve özgürlüklerine önemli iyileştirmeler getiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi nedeniyle 10 Ocak gününü çalışan gazeteciler günü olarak kutlandığının altını çizen Başkan Yüksel tüm gazetecilerin gününü tebrik etti.

Toplumun en önemli bilgi kaynağını oluşturan değerli gazetecilerin ve basın mensuplarımız için önemli bir gün. Basın haklarına ve basın özgürlüğüne yönelik kısıtlamaların kaldırıldığı bir gün. Ülkemizde de son derece önem verilen 10 Ocak günü hemen her kurum ve kuruluş tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bizler de her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla program düzenliyoruz” dedi.

Gazetecilerin mesleğini fedakarlık doğruluk ve güven temelleriyle yürütmekte olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Yüksel, “Ergenemizin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda gelişimine katkı sağlayan, halkımızın bilinçlendirilmesi ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına ilkeli ve dürüst bir şekilde görevlerini icra eden tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” diye konuştu.

10 Ocak tarihinin Çalışan Gazeteciler Günü olmasının yanı sıra kendisi için de önemli bir gün olduğunu belirten Başkan Yüksel, “Bugün hem benim hem de gazeteciler için özel bir gün. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olmasının yanı sıra bugün benim de doğum günüm. Onun için bugünün yeri bende çok büyük” açıklamasında bulundu. 

Related posts

Leave a Comment